PAZAR ALANINDA HASSAS TERAZİ UYGULAMASI

PAZAR ALANINDA HASSAS TERAZİ UYGULAMASI

PAZAR ALANINDA HASSAS TERAZİ UYGULAMASI
Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Menteş Mahallesi’ndeki Üretici Köylü Pazarında vatandaşların mağdur olmaması, kaliteli ve güvenli hizmet alabilmesi amacıyla denetim yaptı. Zabıta ekipleri pazar alanında etiket ve terazi kontrolü ile pazarcıların standartlara uygun hareket edip etmediklerini denetledi. Yenişehir Belediyesi pazar alanında hassas terazi uygulaması yaparak talep eden vatandaşların ürünlerini tarttı.
Menteş Mahallesi’nde kurduğu Üretici Köylü Pazarı ile üreticilere ürünlerini satabilme imkânı sağlayan Yenişehir Belediyesi, alışveriş yapan vatandaşların da mağdur olmaması için çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Pazar alanına kurduğu dijital terazi ile talep eden vatandaşların ürünlerini tartan zabıta ekipleri, fiyat etiketi kontrolü yaparak tezgâhlarda etiketsiz ürün satışına izin vermedi. Tüketici haklarını korumak ve vatandaşların maddi açıdan zarara uğramalarına engel olmak için tüm semt pazarlarında denetimlerin devam edeceği bildirildi.
Yenişehir Belediyesi’ne desteklerinden ötürü teşekkür eden Mersin Üretici Köylü Pazarı Dernek Başkanı Murat Oruç, “Yenişehir Belediyemizin Menteş Mahallesi’nde vermiş olduğu üretici köylü pazarında, ürettiğimiz ürünleri tüketicilere belediyemizin aracılığıyla sağlamaktan gurur duyuyoruz. Belediyemiz sayesinde bizler evlerimize ekmek götürüyor ve çocuklarımızı okula gönderebiliyoruz. Dernek üyelerimizin çoğu Yenişehir Belediyemizin sınırları içerisinde yer alan civar köylerden. Yenişehir Belediye ekiplerinin buraya gelip bize her konuda yardımda bulunmasından ötürü de son derece mutluyuz.” ifadelerini kullandı.
reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?