Sokak Hayvanları Erdemli Belediyesi İle Sahipsiz Değil

Sokak Hayvanları Erdemli Belediyesi İle Sahipsiz Değil

reklam"

Koronavirüs sokak hayvanlarını unutturmadı

– Erdemli Belediyesinden Sokak Hayvanlarına Mama Ve Su Desteği

– Erdemli Belediyesi Sokak Hayvanlarının Yanında

Erdemli Belediyesi, Koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı topyekûn mücadele ediyor. Toplum sağlını korumak adına çalışmalarını özenle sürdüren Erdemli Belediyesi yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz sokak hayvanlarını da unutmadı.

 

Dünyayı saran ve etkilerini Türkiye’de de gösteren Koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı toplum sağlını korumak adına ilçe genelinde 200 kişilik ekibiyle teyakkuz halinde olan ve dezenfekte çalışmalarını özenle sürdüren Erdemli Belediyesi; koronavirüs salgını riskine karşı alınan tedbirler kapsamında boş kalan sokaklarda hayvanların yemek bulmakta güçlük çekmemesi için de besleme çalışmalarını arttırdı. Sokak hayvanları için adeta seferber olan belediye ekipleri; düzenli olarak park, bahçe gibi sokak hayvanlarının yaşam alanlarında tespit edilen noktalara düzenli olarak mama, yem, yiyecek ve su bıraktı. Ayrıca ihtiyaç duyulan alanlar dezenfekte edildi ve vatandaşların da bu konuda hassasiyetli olunması istendi.

 

Tollu: Sokak Hayvanlarına Ayrı Önem Vermekteyiz

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, sokak hayvanlarının her türlü bakım ve beslenme ihtiyaçlarını giderdiklerini belirterek “Koronavirüs salgınına karşı topyekun mücadelemize devam ederken ilgili personellerimiz dezenfekte çalışmalarına yoğunluk verseler de sokak hayvanlarına da ayrı önem vermekteyiz. Bu süreçte vatandaşlarımızdan isteğimiz evlerinde kalmalarına devam etmeleri. Ancak vatandaşlarımızdan ricamız; kapı önlerine bir kap su ve yiyecek bırakmaları. Sahipsiz canlarımızın hayatlarına devam etmelerini sağlamalarını rica ediyoruz. Erdemli Belediyesi olarak bizde bu süreçte önlemlerimizi ve tedbirlerimizi aldık. Ancak sokakta yaşayan dostlarımız yiyecek bulmakta zorlanıyor. Bundan dolayı hazırladığımız yiyecekleri planlanan yerlere bırakıyoruz. Bu sayede sokak hayvanları da aç kalmamış oluyor” dedi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?