Tarikat tehlikesine dikkat çeken ilahiyat profesörü, tarikatların hedefine oturdu

Tarikat tehlikesine dikkat çeken ilahiyat profesörü, tarikatların hedefine oturdu

reklam"

TRT’nin 15 Temmuz özel yayınında “Bir FETÖ gitti, bin FETÖ geliyor” diyen Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köse, tarikatlar tarafından suçlanıyor. İsmailağa Cemaati’nin hocası Cübbeli Ahmet, Köse’ye ağır sözlerle saldırdı

İsmailağa Cemaati’nin hocası ‘Cübbeli Ahmet’ lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü, TRT’nin 15 Temmuz özel yayınında “Bir FETÖ gitti, bin FETÖ geliyor” diyen Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köse’ye tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından, Prof. Dr. Köse’yi hedef alan Ünlü, “Batının İslam dünyasından daha güvenlikli olduğunu ve kızını, karısını batıya tatile gönderirken tedirgin olmadığını ama Kâbe’ye kız öğrencileri gönderirken tedirgin olduğunu söylüyor. Hadi biz Müslümanlara zerre itibarın yok, karını kızını güvenerek tatile gönderdiğin o batılıların verilerine de mi güvenmiyorsun? Onlar bile taciz, tecavüz sıralamasında, pedofili de, çocuk kayıp vakalarında hep batılıların ilk sıraları aldığını yazıyor” ifadelerini kullandı.

İlahiyat Profesörü Ali Köse, TRT yayınında “Benim bu konudaki kanaatim 15 Temmuz’dan gerekli dersin alınmadığı ve yeterli önlemlere gidilmediği şeklindedir. Hatta ben bunu bir FETÖ gitti, bin FETÖ geliyor diye değerlendiren, bu şekilde sloganlaştıran birisiyim” demişti.

“Zekeriya Beyaz’a rahmet okutan ve: “Roma’da cinsel saldırı olmayacağından emîn olup Kâbe’de emîn olamayan” Marmara Üniv. İlâh. Fak. Dekanı Ali Köse’ye iki çift lafımız var” diyen Ünlü şunları söyledi:

“İlk önce bu lafın, FETÖ’nün: “Haçlılar sizin karınıza kızınıza ilişmez” lafına çok benzemesine hiç şaşırmadım. Zîrâ diyalog husûsunda aynı fikirde oldukları îzâha muhtâc değildir.

Sâniyen: Marmara Üniv. İlâh. Fak. Dekanı Prof. Dr. Ali Köse, batının İslam dünyasından daha güvenlikli olduğunu ve kızını karısını batıya tâtile gönderirken tedirgin olmadığını ama Kâbe’ye kız öğrencileri gönderirken tedirgin olduğunu söylüyor.

Hadi biz Müslümanlara zerre îtibârın yok, karını kızını güvenerek tâtile gönderdiğin o batılıların verilerine de mi güvenmiyorsun? Onlar bile tâciz tecâvüz sıralamasında, pedofilide, çocuk kayıp vakalarında hep batılıların ilk sıraları aldığını yazıyor.

Bu kişi zihin babalarına da mı îtibâr etmiyor? Batı diyor ki: “Bizde tâciz tecâvüz, doğulu ülkelerden kat kat fazla”, Ali Köse ise “Hayır! Hayır! Siz çok güvenilirsiniz, karımı kızımı bile size güvenerek tâtile gönderiyorum, siz temizsiniz, Müslümanlar ahlaksız” diyor.

Hulâsa; Bu kişi bu konuşmasıyla Allâh-u Te’âlâ’nın: “Oraya giren güvende olur” (Âl-i ‘Imrân Sûresi 3/97) âyet-i kerîmesini, yine böylece “Bu güvenli Belde’ye yemîn ederim” (et-Tîn Sûresi 95/3) âyet-i celîlesini, Ayrıca “Etrâfındaki insanlar kapılırken Biz onları emniyetli bir Harem’e yerleştirmedik mi?” (el-‘Ankebût Sûresi 29/67) gibi daha nice âyet ve hadîsi inkâr etmiş olduğunu bilecek ilme sâhipse durum bir fecâat, bunları bilmeyecek kadar Kur’ân’a bîgâne ise o zaman İlâhiyat’ın başında olması daha büyük felâkettir.

Bu adam, 15 Temmuz’da “Allâh-u Ekber sesleri demokrasi seslerini bastırmamalı” diyen bir ilâhiyatçı! Düşünün seviyeyi! Artık bu kişinin başında bulunduğu kurumdaki talebelerin îmanlarını Allâh’a emânet ederiz!”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

reklamreklam