Torosların Akbelen mahallesinde bir önceki dönem MHP’li Toroslar Belediye Başkanı aynı zamanda Cumhur ittifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna tarafından temeli atılan Pazar yeri adeta kaderine terk edildi.
Son yerel seçimlerin 2019’un Mart ayında yapıldığını hatırlayacak olursak bir önceki Toroslar Belediye Başkanı tarafından temeli atılan Pazar yerine 20 aydır bir çivi bile çakılmadı.
Akbelen mahalle sakinleri ve Pazar esnafı pazar yeri inşaatın başlamama sebebini merak ettiklerini söylerken, aynı zamanda gelen kış ayı içinde olası kötü hava koşullarına karşılık Pazar yerinin bir an önce bitirilmesini istiyor.