TOROSLAR’DAN TOPLU KULLANIM ALANLARINA DEZENFEKTAN ÜNİTESİ

TOROSLAR’DAN TOPLU KULLANIM ALANLARINA DEZENFEKTAN ÜNİTESİ

        Toroslar Belediyesi, toplu kullanım alanlarında vatandaşların el hijyenini sağlayabilmesi adına ilçe genelindeki banka ATM’lerine dezenfektan ünitesi yerleştirdi.

         Yeni Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında vatandaşların sağlığını korumak ve salgının yayılmaması için ilk günden başlattığı tedbirleri aynı kararlılıkla sürdüren belediye, dezenfektan ünitelerini ilçedeki tüm toplu kullanım alanlarına yerleştirecek.

“Salgınla Mücadelemizi Hep Birlikte Uygulayacağız”

 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, kişisel hijyene her zamankinden daha fazla dikkat edilmesi gereken bir süreçten geçildiğini ve önceliğin hastalığın yayılmasının önlenmesi olduğunu söyledi.

Başkan Yılmaz; “Tüm dünyaya yayılan ve ülkemizi de ciddi bir şekilde etkisi altına alan bir salgın var. Biz de belediye olarak bu salgınla mücadelemizi titizlikle sürdürüyoruz. İlçemizde vatandaşlarımızın ortak kullanım alanlarını sürekli ilaçlayarak, dezenfekte ediyoruz. Yeni bir uygulama ile vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı banka ATM’lerine dezenfektan ünitesi yerleştirdik. Bu aparatları ilçemizdeki tüm toplu kullanım alanlarına yerleştirerek, vatandaşlarımızın ellerini her an hijyen ve temiz tutmalarını sağlamak istiyoruz. Bu süreç, ayrıca vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamaları, kalabalık ortamlardan kaçınmaları ve başkaları ile teması minimuma indirmeleri gereken çok ciddi ve önemli bir tedbir dönemidir. Risk almayalım, önlem alalım” diye konuştu.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?