Torosların Zirvesinde, Köylülerin Tenis Heyecanı

Torosların Zirvesinde, Köylülerin Tenis Heyecanı

 

Erdemli belediyesi, kent merkezinde ne varsa köylerde de o olacak sloganıyla çıktığı yolda, köylere spor merkezleri açıyor, Torosların zirvesinde farkındalık oluşturuyor.

Kontrollü normalleşme sürecinde çalışmalara ara vermeden devam eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu,  Rakım 1336’da yer alan Avgadı yaylasında, köylülerle tenis oynadı.

Erdemli Belediyesi’nin köylere yaptığı spor merkezlerinde, eğitmenler eşliğinde ve sosyal mesafe, maske, hijyen kuralları dahilinde başlatılan kurslara köylüler yoğun ilgi gösterdi.

Sıfır rakımından iki bin beş yüz rakımına kadar her yere hizmet götürdüklerini vurgulayan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, kent merkezinde ne varsa köylerimizde de o olacak dedi. Başkan Mükerrem Tollu, “ Köylerde de insanlarımızın tenis oynayabileceğini söyledik. Şunu taahhüt etmiştik insanlarımıza, köylerde de tenis oynanabileceğini taahhüt etmiştik, şuan Erdemlimizin köyündeyiz. Zaten köy statüsünde iken tenis kortunu buraya konuşlandırmıştık. Gençlerimizin, genç kızlarımızın burada yöresel kıyafetlerle tenis oynadığını görüyoruz. Tabi bizim özlemimiz, amacımız kentte olan hizmetleri köylere de taşıyabilmek. Çok şükür bunları bir bir gerçekleştiriyoruz ve kentte yaşayan vatandaşlarımızın kavuştuğu standartlar neyse köylerimizi de bu standartlara kavuşturmanın gayreti içerisinde oluyoruz. Taahhütlerimizi ve köylerimizin özlemlerini bir bir yerine getirmenin mutluluğunu ve huzurunu hep birlikte yaşıyoruz” diye konuştu.

Köylerde, spor yapacak tesise kavuşan köylülerin ise spor heyecanı görülmeye değerdi. Yöresel şalvarla tenis oynayan bir vatandaş, “ Avgadı yaylamızda tenis kursumuz başladı. Burada çok fazla imkan yoktu, bu spor tesisi ile gençlerimiz hayat buldu.” diye konuştu.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?