Yenişehir Belediyesinden sağlıkçılara konaklama desteği  Sağlıkçılara yurt tahsisi için protokol imzalandı

Yenişehir Belediyesinden sağlıkçılara konaklama desteği Sağlıkçılara yurt tahsisi için protokol imzalandı

Yenişehir Belediyesi ve Mersin Tabip Odası arasında imzalanan protokol kapsamında sağlık çalışanları 28 Eylül tarihi itibariyle Yenişehir Belediyesi Mustafa Baysan Öğrenci Yurdu’nda ücretsiz konaklayabilecek.  4 yıldızlı otel konforundaki yurt binasında, her odada bir kişi olmak üzere 102 sağlıkçı kalabilecek. Sağlıkçılar bu şekilde ailelerini korona virüs riskinden uzak tutabilecek.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve Mersin Tabip Odası Başkanı Mehmet Antmen tarafından imzalanan protokolle Yenişehir Belediyesi, korona virüs ile mücadeleeden sağlık çalışanlarına destek verecek. Başkan Özyiğit, “Sağlık çalışanlarımıza destek vermek bizim için bir onurdur. Yurt tahsisi Yenişehir halkının fedakârca mücadele eden sağlık çalışanlarıyla dayanışma içerisinde olduğunun güzel bir örneğidir.” dedi.

Başkan Özyiğit, sözünü tuttu

Başkan Abdullah Özyiğit, sağlıkçıların enfekte olma ihtimallerine karşı ailelerini riskten uzak tutmak için evlerinden başka bir yerde konaklamaları konusunda talepte bulunduğunu ve bunun üzerine öğrenci yurdunu pandemisüresince sağlıkçıların hizmetine sunacaklarının sözünü vermişti. Yurdun tahsisi ile ilgili Başkan Abdullah Özyiğit’in teklifi üzerine karar Yenişehir Belediye Meclisinde oy birliğiyle alınmıştı.

“Sevdiklerinin de yaşamlarının riske atmamak için tedbir almak istiyorlar”

Sağlık çalışanlarının canlarını hiçe sayarak mücadele ettiklerini ve korona virüs sürecini karşılıklı dayanışma ile geride bırakacaklarını söyleyen Başkan Özyiğit,  Sağlık ordumuzun, Kurtuluş Savaşı’nda en ön cephede savaşan ve bize özgür bir vatan bırakan kahramanlarımızdan hiçbir farkı yok. Sağlık çalışanları canlarını hiçe sayarak, maalesef tüm ülkemizi etkileyen Covid-19 belasına karşı halkımızı koruyor ve mücadele ediyorlar. Sevdiklerinin de yaşamlarının riske atmamak için tedbir almak istiyorlar. Diyorlar ki ‘kendimizden geçtik, hiç olmazsa çocuklarımıza, eşlerimize, anne ve babalarımıza zararımız olmasın’. Sağlıkçılarımızın bu talebi doğrultusundaYenişehir Belediyesi olarak biz daha önce üniversiteliçocuklarımız için hazırladığımız Yenişehir BelediyesiMustafa Baysan Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdumuzu tabiplerimize ve sağlık çalışanlarımıza açmış bulunmaktayız. Yurdumuz, daha önce hiç kullanılmamış 100’ün üzerinde odası ve sosyal alanlarıyla çok güzel bir tesis. Yurdumuzu, Mersin Tabip Odası BaşkanımızMehmet Antmen ve yönetimine teslim etmekten gurur ve onur duyuyorum. Bu Yenişehir halkının bir dayanışma örneğidir.  Hep birlikte bu mücadeleden başarılı bir şekilde çıkacağız. Karşılıklı dayanışma ile bu olumsuz süreci geride bırakacağız.” ifadelerini kullandı.

Yenişehir Belediyesi olarak daima sağlıkçılarımızın hizmetindeyiz

Sağlıkçılar için “onlar güçlü olursa biz de güçlü olacağız” diyen Başkan Özyiğit, Sivil toplum örgütleri bu ülkenin nabzıdır ve sesidir. Sivil toplum örgütleriyle uğraşarak kimse bir yere gidemez. STK’lar demokratik toplumların olmazsa olmaz, vazgeçilmez unsurlarıdırlar. Tabiplerimizden hbir olumsuzluğa boyun eğmeden bu süreçten olumsuz etkilenmemelerini ve morallerinidüşürmemelerini istirham ediyorum. Sağlıkçılar moralliolursa, biz sağlıklı olacağız, onlar güçlü olursa biz de güçlü olacağız. Sağlıkçılarla birlikteyiz, sonuna kadar birlikte yürüyeceğiz. Yenişehir Belediyesi olarak daima sağlıkçılarımızın hizmetindeyiz. Bu süreçte hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarına, meslektaşlarıma ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Tedavi gören vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimiiletiyorum.” diye konuştu.

Antmen, “Biz bu hizmeti çok değerli buluyoruz”

Yenişehir Belediyesine teşkkür eden Mersin Tabip Odası Başkanı Mehmet Antmen ise Mersin Tabip Odası ve tüm sağlık çalışanları adına Yenişehir Belediyesine ve Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e teşekkür ederim. Bugüne kadar yaklaşık 100 sağlık çalışanı Covid nedeniyle hayatını kaybetti. Bunlardan 41’i de doktordu. Bu nedenle biz bu hizmeti çok değerli buluyoruz.” şeklinde konuştu.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?