Yenişehir Belediyesinin kültür ve sanat kurslarına yoğun ilgi

Yenişehir Belediyesinin kültür ve sanat kurslarına yoğun ilgi

reklam"
Mersin Yenişehir Belediyesinin 15 branşta açtığı kültür ve sanat kursları her yaştan vatandaştarafından yoğun ilgi görüyor. Yenişehir Belediyesi Kişisel Gelişim Merkezi’nde verilen kurslarda, 950kursiyer eğitim görüyor.Sergiler, konserler ve tiyatro oyunları ile Yenişehir’i kültür ve sanatın merkezi haline getiren MersinYenişehir Belediyesi, 15 branşta açtığı kurslarla her yaş grubuna hitap ediyor. Yenişehir Belediyesi Kişisel Gelişim Merkezi’ndeki kurslardan eğitim alan kursiyerler, hem öğreniyor hem de sosyalleşme imkânı yakalıyor.
Pandemi kurallarına uygun olarak Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde oluşturulan sanatatölyelerinde bale, jazz dans, bağlama, gitar, bendir, keman, piyano, resim, drama, tiyatro, latindansları, halk oyunları, pilates, yoga ve zumba dersleri veriliyor.Geleceğin sanatçıları yetişiyorProfesyonel eğitmenler tarafından verilen kurslara çocuk, genç ve yetişkin grubu olmak üzere toplam950 kursiyer aktif olarak katılım sağlıyor.
Özellikle çocukların yoğun ilgili gösterdiği kurslarda,Yenişehir’de geleceğin sanatçıları yetişiyor. Öte yandan kurslara kayıtlar devam ediyor. Kurslara kayıtyaptırmak isteyen vatandaşlar 0539 576 06 60 telefon numarasını arayarak kurslar hakkında bilgialabilir.Eğitim ve Hareket ilkleri kapsamında Yenişehirlileri kültür ve sanat eğitimleriyle buluşturduklarınıifade eden Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, sağladıkları imkanlarla sanatsalanlamda Yenişehir halkına hizmet verdiklerini belirtti. Başkan Özyiğit, tüm vatandaşları kurslara kayıtyapmaya davet etti.
reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?