Yenişehir’de geleceğin bilim insanları yetişiyor

Yenişehir’de geleceğin bilim insanları yetişiyor

reklam"

Mersin Yenişehir Belediyesi, 6-10 yaş arası çocuklara yönelik robotik kodlama eğitimlerine başladı. Yenişehir Akademi’de kurulan robotik kodlama atölyesinde Yenişehir Belediyesi, çocukları erken yaşlardan itibaren araştırma ve tasarım yapmaya teşvik ediyor ve fen, teknoloji, mühendislik ve matematik bilimlerinden oluşan STEM eğitim modeli ile geleceğe hazırlıyor.

Kamuoyunda “Gelecek seçimlere değil, gelecek nesillere yatırım yapan Başkan” yorumuyla sık sık anılan Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, ‘Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor FIRST LEGO League ExploreProgramı’nda Yenişehir Belediyesini temsil edecek takımın minik kahramanlarıyla buluştu.   Çocukların proje fikirlerini tek tek dinleyen Başkan Özyiğit, bilim yuvası olarak nitelendirdiği Yenişehir Belediyesi Akademi’de eğitim alan çocukların geleceğin bilim insanları olacağını söyledi.

“Tüm Yenişehirli aileleri buradan hizmet almaya davet ediyorum”

Yenişehir Belediyesi Akademi’de 0-3 Yaş Erken Çocukluk Eğitimi kapsamında; aile eğitimleri, gelişimsel değerlendirme uygulamaları ve bebek kütüphanesiyle çocukları erken yaşlardan itibaren desteklediklerini ifade eden Başkan Abdullah Özyiğit, “Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor FIRST LEGO Leagueyarışmasına hazırlanan robotik kodlama sınıfımızınkıymetli üyeleriyle birlikteyiz. Biz burada robotik kodlama sınıfını Yenişehir BelediyesiAkademi’defaaliyete geçirdik. Yakında Yenişehir Belediyesinin kurmuş olduğu ve 6 pırıl pırılçocuğumuzdan oluşan takımımız birçok önemli başarıya imza atacak. Çocuklarımızın doğuştan gelen yetenekleriniyaşamayansıtmaları ve hayallerini pratiğedönüştürmeanlamında çok önemli bir çalışma. Çocuklarımızın gelişimive izleyecekleri yol açısından daçok kıymetli olduğunu düşünüyorum. YenişehirAkademi’de bugün çocuk doğar doğmaz, 0-3 Yaş Erken Çocukluk Eğitimi Projesi ile aileeğitimleri, bebekkütüphanesi ve 0-3 yaş gelişimsel değerlendirme uygulamalarıyla çocuklarımızın yanındayız. Çocuklarımızın daha doğru adımlar atabileceği ve geleceği daha iyi kucaklamaları noktasında önemli işleryaptığımızı düşünüyoruz. Tüm Yenişehirli aileleriburadan hizmet almaya davet ediyorum.” diye konuştu.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?