EMEKLİ EVİ’NDEN TÜRK SANAT MÜZİĞİ NAĞMELERİ YÜKSELİYOR

EMEKLİ EVİ’NDEN TÜRK SANAT MÜZİĞİ NAĞMELERİ YÜKSELİYOR

reklam"

TÜRK SANAT MÜZİĞİ KURSUNA EMEKLİLERDEN BÜYÜK İLGİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın ortak çalışmasıyla İkinci Bahar Emekli Evi üyelerine “Türk Sanat Müziği” kursu veriliyor.

Büyükşehir Belediyesi Konservatuvar sanatçısı Zeynep Özel Gündüz’ün haftada bir gün 2 saat Emekli Evi’nde verdiği kursa saz ekibi eşlik ediyor. Yoğun ilgi gören kursun bitiminde emekliler Mayıs ayında konser vermeye hazırlanıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi İkinci Bahar Emekli Evi’nde sanatsal etkinlikler devam ediyor. Emeklilerin güzel vakit geçirmek ve sosyalleşmek amacıyla geldikleri ve ikinci evleri olarak gördükleri Emekli Evi’nde verilen çeşitli kurslar sayesinde üyeler kaliteli vakit geçiriyor.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın işbirliği ile İkinci Bahar Emekli Evi üyelerine “Türk Sanat Müziği” kursu veriliyor. Emeklilerin büyük ilgi gösterdiği kursu Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği sanatçısı Zeynep Özel Gündüz veriyor. 30 kişiden oluşan koroya 2 keman, viyola, klarnet, ritm ve ud sazları eşlik ediyor.

Emekliler TSM kursu bitiminde konser verecek

Her Perşembe 14:00-16:00 saatleri arasında öğrendikleri Türk Sanat Müziği eserleriyle keyifli dakikalar geçiren emeklilerden 2 saat boyunca nağmeler yükseliyor. 30 Ocak’ta eğitime başlayan emekliler Mayıs ayı içinde Kongre ve Sergi Sarayı’nda konser verecek.

Güzin Turgut: “Kendimizi unutuyoruz burada, gençleşiyoruz”

Emekli Evi’nde geçirdiği zamandan dolayı çok mutlu olduğunu, bütün etkinliklere katıldığını ifade eden Güzin Turgut, “Çok seviyorum burayı. Başkanımız’a teşekkür ediyorum. Çok güzel vakit geçiriyoruz. Bizim için hazırladığı şeyler çok güzel, çok mutluyuz. Kendimizi unutuyoruz burada, gençleşiyoruz. Şimdi Türk Sanat Müziği koromuz var, ona da çok severek katılıyoruz. Bu hafta dördüncü haftamız, konser vereceğiz. Solist olarak da söyleyeceğiz, sesim de güzel, çok mutluyum. Hepinize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Emekli Evi üyelerinden Başkan Seçer’e teşekkür

Bir derneğin başkanlığını yapan ve çevre derneklerinde de aktif rol alan emekli üye Rabia Işık, hem boş zamanlarında dinlenmek, hem çevre edinmek, hem de gündeme dair diğer üyelerle sohbet etmek amacıyla Emekli Evi’ne üye olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

“Telefonuma bir mesaj geldi. ‘Türk Sanat Müziği’ ve ‘El İşi’ kursuna dair. El işinden ziyade Türk Sanat Müziği’ne meylim var. İlgimi çekti, hocalar güzel, katılımcılar güzel. Böyle bir fırsatı bize verdikleri için öncelikle Büyükşehir Belediyemiz’in Başkanı Vahap Seçer Beyefendiye ve bunda emeği geçen tüm yetkililere, ilgililere ayrı ayrı teşekkür ederim. İçimizi rahatlatacak, negatif düşünceleri kafamızdan atacağız. Mutlu olduğumu söyleyebilirim. Gerçekten çok memnun kaldım. Daim olur inşallah.”

Emekliler koro çalışmasına neşe içinde katılıyor

Emekli Evi’nde Türk Sanat Müziği kursu açılmasından çok memnun olduğunu söyleyen  emekli öğretmen Haşim Kalender, “Burada çalışan bütün insanlar çaycısından yöneticisine kadar herkes bizim bir arkadaşımız, kardeşimiz, oğlumuz, kızımız gibi oldu. Biz burada yabancı bir yerde gibi değil kendi evimizde gibi oturur, kalkar onlarla konuşuruz. Ben normalde birkaç koroya daha gidiyorum ama daha önce hiç koroya gitmeyip de burada ilk defa katılan arkadaşlarım haftada bir gün 2 saatini daha güzel değerlendiriyorlar. Bundan dolayı da bu katkıyı yapanlara, bize emek harcayanlara teşekkür ediyorum. Ekip de çok güzel, hizmetler çok güzel bir şikayetimiz yok, teşekkür ediyorum” dedi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?