BÜYÜKŞEHİR ARACI OLUYOR, MİNİKLER HAYVAN DOSTLARIYLA BULUŞUYOR

BÜYÜKŞEHİR ARACI OLUYOR, MİNİKLER HAYVAN DOSTLARIYLA BULUŞUYOR

reklam"

ÖĞRENCİLER, KIZKALESİ’NDEKİ SAHİPSİZ DOSTLARLA BULUŞTU

BÜYÜKŞEHİR’İN KOORDİNESİNDE KIZKALESİ SAHİLİNDEKİ KÖPEKLERE MAMA VE SU VERİLDİ
Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı koordinesinde Kızkalesi İlkokulu ve Kızkalesi Ortaokulu öğrencileri, sahilde bulunan çok sayıda sahipsiz köpeğe mama ve su verdi. Bölgede yaz dönemi dışında yem ve su bulmakta zorlanan hayvanlara minik kalpler yardım eli uzattı.

Çocukların hayvanları beslerken yaşadığı mutluluğa ortak olan Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanı Salim Serdar Gökçek, “Çocuklarımız çok mutlu oldu. Bugün burada hayvanlarımızı beslediler. Kendileri de onlarla beraber ortak yaşama bilinci kazandılar” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, sahipsiz hayvanlar ile ilgili hayata geçirdiği projeler ve bu konuda gösterdiği hassasiyet ile vatandaşların takdirini toplamaya devam ediyor. Büyükşehir, Tarsus’tan Anamur’a kadar kırsal mahallelerde yaban hayvanlarına yem bırakırken, merkez mahallelerde bulunan sahipsiz hayvanları da unutmuyor ve kent genelinde belli noktalara mama ve su bırakıyor.

Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı koordinesinde Kızkalesi İlkokulu ve Kızkalesi Ortaokulu öğrencileri, Kızkalesi sahilinde bulunan çok sayıda sahipsiz köpeğe mama ve su verdi. Bu etkinliklerle çocuklara hayvan sevgisinin aşılanması ve ortak yaşama bilinci oluşturulması amaçlanıyor.
Çocukların hayvanları beslerken yaşadığı mutluluğuna ortak olan Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanı Salim Serdar Gökçek, “Çocuklarımız çok mutlu oldu. Bugün burada hayvanlarımızı beslediler. Kendileri de onlarla beraber ortak yaşama bilinci kazandılar” dedi.

Kızkalesi sahilindeki canların maması öğrencilerden

Erdemli Kızkalesi’nde yaz dönemi dışında yem ve su bulmakta zorlanan hayvanlara minik kalpler yardım eli uzattı. Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanı Salim Serdar Gökçek, Kızkalesi İlkokulu ve Kızkalesi Ortaokulu Müdürü Ercan Bozoğlu, Büyükşehir Belediyesi Erdemli Koordinatörü Vedat Uzunbağ, öğretmenler, 2, 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri ile birlikte Kızkalesi sahilinde sahipsiz köpeklere mama ve su verdi. Sahipsiz hayvanlar, çocukların elinden mamalarını yiyip, sularını içti.

“Çocuklarımız çok mutlu oldu”

Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanı Salim Serdar Gökçek, Büyükşehir Belediyesi olarak sahipsiz hayvanlara verilen değerden ve bünyesindeki üç barınakta hayvanların ihtiyaç duyduğu bakımın sağlandığından bahsederek, “Bugün burada Kızkalesi Mahallemiz’de besleme etkinliğindeyiz. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak sahipsiz hayvanlara verdiğimiz önemi bütün Türkiye biliyor. Üç barınağımızla vermiş olduğumuz hizmetlerle hayvanlarımızın gerek kaza vakalarında gerekse kısırlaştırmaları, aşılanmaları konusunda elimizden geleni yapıyoruz. Çocuklarımız bugün burada çok mutlu oldu, hayvanlarımızı besledi” dedi.

“Çocuklarımıza hayvan sevgisini öğretiyoruz”

Erdemli’de 1 Nisan 2019 tarihinden beri sosyal belediyecilik anlamında önemli hizmetler yapıldığını kaydeden Büyükşehir Belediyesi Erdemli Koordinatörü Vedat Uzunbağ, “Çocuklarımıza sosyal hayatı, insan sevgisini, hayvan sevgisini öğretmek kapsamında bugün Büyükşehir Belediyemiz ile yaptığımız ortak bir çalışmamız var. Sokak hayvanlarına mama dağıtıyoruz. Bu etkinlik, Tarımsal Hizmetler ve Veterinerlik Dairesi Başkanlığımız ile ortak yaptığımız bir etkinlik” diye konuştu.
“Öğrencilerim sokak hayvanları konusunda duyarlı”
Sokak hayvanlarını besleme talebinin öğrencilerden geldiğini vurgulayan Kızkalesi İlkokulu ve Kızkalesi Ortaokulu Müdürü Ercan Bozoğlu, “Öğrencilerim sokak hayvanları konusunda duyarlı. Böyle bir şey düşündüler, biz de Büyükşehir’i aradık, Vedat Bey’in vasıtasıyla yardım istedik. Çocuklarımız köpekleri çok seviyor, hayvanları çok seviyor. Bunlar sessiz yaratıklar, aç, susuz. İç dünyasını da bilemiyoruz. O yüzden biz de onlara Büyükşehir vasıtasıyla yardımcı olmaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

“Hayvanları her zaman beslemeliyiz, çünkü onların da canı var”

Hayvanları beslediği için çok mutlu olduğunu söyleyen Kızkalesi İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Çilemnaz Tahmazoğlu, “Bugün etkinlikte çok güzel şeyler yaptık, hayvanları besledik. Hayvanları her zaman beslemeliyiz, çünkü onlar da bizim gibi, onların da canı var. Her zaman onlara bakmalıyız, evimize alamasak bile her zaman onlara yem ve su verebiliriz. Onlar bizi koruyorlar, biz onları koruyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız’a çok teşekkür ederiz” dedi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?