AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK:  “KURTULUŞ ZAFERİ, AZİZ MİLLETİMİZİN TARİHE ALTIN HARFLERLE YAZDIĞI DESTANDIR”

AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK: “KURTULUŞ ZAFERİ, AZİZ MİLLETİMİZİN TARİHE ALTIN HARFLERLE YAZDIĞI DESTANDIR”

* Cumhuriyet Bayramı’nın 97’inci yılını kutlayan Başkan Gültak, yayınladığı mesajda;Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde kenetlenen fedakâr milletimiz, dünyada eşine az rastlanır eşsiz mücadeleyle verdiği Kurtuluş Savaşı’nı, tarihe altın harflerle yazdırmış, bir kahramanlık destanına ve zafere imza atmıştır” dedi.

Mesajında; “Aradan geçen 97 yılda, ecdadımızın bizlere mirası ve emaneti olan Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak konusundaki kararlılığımız ilk günkü gurur ve heyecanla devam etmektedir” ifadelerine yer veren Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak;

Gazi Mustafa Kemal önderliğinde 29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyetimizin 97’nci yaşını kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz.Cumhuriyetimizi yükseklere ulaştırma mücadelemiz kararlılıkla sürecek; Atatürk’ün dediği gibi;Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Cumhuriyetimizi yaşatmaya ve daha yükseklere çıkarmaya asla yılmadan, büyük bir azimle devam edeceğiz” dedi.

Başkan Gültak, mesajını şu sözlerle sürdürdü; “Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşına doğru ilerlerken; tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünlere gelmesinde en büyük paya sahip olan Gazi Mustafa Kemal’i, Kahraman Silah Arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere ve evlatlarımıza vatan yapan aziz Şehitlerimizi şükran, saygı ve rahmetle anıyorum.

Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin ruhları şad, mekânları cennet olsun. Onların üstün cesaretini, azim, kararlılık ve fedakârlığını unutmamak ve örnek almak en asli görevimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle; aziz ve fedakâr milletimizin ortak eseri, bağımsızlığımızın, demokrasimizin, özgürlüğümüz ve egemenliğimizin sembolü Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97’nci yılını kutluyorum.”

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?