Akşener: Küçüklerini korumak yerine onlara göz dikenler, elbette Andımız okunmasın ister. ‘Büyük Atatürk’ dendiğinde, kaşıntı tutanlar, çalışmak yerine, çalıp, çırpanlar, elbette Andımız hatırlanmasın ister

Akşener: Küçüklerini korumak yerine onlara göz dikenler, elbette Andımız okunmasın ister. ‘Büyük Atatürk’ dendiğinde, kaşıntı tutanlar, çalışmak yerine, çalıp, çırpanlar, elbette Andımız hatırlanmasın ister

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mısır’la ilişkilerle ilgili yaptığı açıklamayı hatırlatarak “Rabia yapmayacaksınız, bir tık altında 3 parmak mı göstereceksiniz?” diye sordu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında konuşuyor. Sözlerine Öğrenci Andı’yla ilgili kararı eleştirerek başlayan Akşener, şunları söyledi:

– “Bu ülkede, Mustafa Kemallere idam fermanı yazanlar oldu. Bu ülkede, milletin meclisinin üzerine ordu gönderenler oldu. Bu ülkede, milletine terörist diyenler oldu. Bu ülkede, Andımızı yasaklayanlar oldu. Aslında buna çok da şaşırmıyoruz. Çünkü onları anlayabiliyoruz. Andımızın sözleri ağır gelenler, elbette andımızı yasaklamak ister.

– Küçüklerini korumak yerine, onlara göz dikenler, elbette andımız okunmasın ister. Oy hesabı dışında, büyüklerini sayıdan saymanlar, yaş almışına, emeklisine sahip çıkmayanlar, elbette andımız duyulmasın ister. Yandaşını milletinden çok sevenler, yükselme ve ileri gitme idealini içine sindiremeyenler, elbette andımız bilinmesin ister.

– ‘Büyük Atatürk’ dendiğinde, kaşıntı tutanlar, çalışmak yerine, çalıp, çırpanlar, elbette andımız hatırlanmasın ister. En önemlisi de, Türk demenin bir ayırma değil, bir birliktelik arzusu olduğunu görmek istemeyenler, son bağımsız Türk devletini, uçuruma sürükleyenler, elbette andımızın son cümlesinde şaşkına döner! Ama o arkadaşlar hiç kusura bakmasın, bizler hala buradayız.

– Türk Devleti hala burada. Cumhuriyet hala burada. Çünkü bu topraklarda, milletini ve memleketini özünden çok sevenler, kendilerini ve koltuklarını, özünden çok sevenlere karşı her defasında galip gelmiştir. Her zaman da galip gelecektir.”

Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye – Mısır ilişkileriyle ilgili yaptığı açıklamalara da değindi. “Şahsım diplomasisinden tık diplomasisine terfi ettik”diyen Akşener, “Bir tık altında sürecekmiş. Bir tık ne demek Sayın Erdoğan? Sisi’yle sen görüşmeyeceksin, bir tık altında Sayın Çavuşoğlu mu görüşecek? Bir tık altında elçilik açmayacaksınız, maslahatgüzar mı göndereceksiniz? Sisi’ye ‘Darbeci, diktatör’ demeyeceksiniz, bir tık altında, ‘Cumhurbaşkanı’ mı diyeceksiniz? Rabia yapmayacaksınız, bir tık altında 3 parmak mı göstereceksiniz?” ifadesini kullandı.

Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ekonomik reform paketiyle ilgili olarak da “Sayın Erdoğan, bak şimdiden uyarıyorum. Damadın da hemen her ay yeni bir paket açıklıyordu. Sonunda paket oldu” dedi. Akşener, şunları söyledi:

“Biliyorsunuz, her hafta bu kürsüden, gıda enflasyonuna, tüketici enflasyonuna, üretici enflasyonuna dikkat çekiyoruz. Bunlara artık bir yenisi daha eklendi;’ Eylem planı enflasyonu’. Eylem planı yapmaktan, eylemin kendisine bir türlü fırsat bulamıyorlar. Üstelik aylarca üzerinde çalışıp karşımıza çıkardıkları reform paketi de aynı cips paketleri gibi; yüzde sekseni havayla dolu…”

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?