Başkan Hamit Karış “KONGREMİZİ GERÇEKLEŞTİRENE DEK BİN BİR ZORLUKLA KARŞILAŞTIK”

Başkan Hamit Karış “KONGREMİZİ GERÇEKLEŞTİRENE DEK BİN BİR ZORLUKLA KARŞILAŞTIK”

reklam"

GELECEK PARTİSİ MERSİN 1. OLAĞAN KONGRESİNDE KONUŞAN KARIŞ:

– “EN İYİ TÜCCAR EN İYİ BAKANDIR ANLAYIŞIYLA HAREKET EDİYORLAR”

Mersin’de Kurucu Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen Gelecek Partisi Mersin 1.Olağan Kongresinde konuşan, Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, “En iyi Tüccar en iyi bakandır anlayışıyla hareket ediyorlar ve sektörel patronları bakan yapıyorlar.  Örneğin önde gelen turizm patronu, Turizm Bakanı, önde gelen sağlık patronu Sağlık Bakanı. Bu kaos ortamında bile gerçekleri gizleyip gerçek dışı gündemlerle bizi oyalamaya çalışıyorlar” dedi.

Gelecek Partisi 1. Olağan Genel Kurulu Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. Pandemiye rağmen büyük ilginin olduğu kongrede Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış bir konuşma yaptı. Karış, konuşması boyunca sık sık vatandaşların tezahüratlarıyla kesildi. Başkan Karış’ın konuşmasında kongre sürecinde karışıklarına hep zorluklar çıkarıldığına bunlara rağmen başarılı olduklarına ve hükümetin ekonomik olarak başarısız olduğuna değindi.

 

“BÜTÜN ENGELLEMELERE RAĞMEN KONGREMİZİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Süreç boyunca zorluklarla karşılaştıklarına vurgu yapan Başkan Karış, “Zaferin büyüklüğü mücadelenin zorluğuyla ölçülür derler. Biz bu süreçte kongremizi gerçekleştirene dek bin bir zorlukla karşılaştık. Bize engel olmaya, yolumuza taş koymaya çalışanlar oldu. Bu yola, bu kutsal davaya inanmayanlar bizi de yolumuzdan çevirmek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Fakat ben ve çalışma arkadaşlarım, bütün engellemelere rağmen, bıkmadan, yorulmadan çalıştık ve yüce Rabbime şükürler olsun ki bugün burada Olağan Mersin İl Kongremizi gerçekleştiriyoruz” dedi

“MİLLETİMİZ BİLGE LİDERİMİZLE BU GÜNLERİ GERİDE BIRAKACAKTIR”

Davutoğlu’nun ülke için yeni bir umut olduğunu dile getiren Karış, “Sevgili yol arkadaşlarım, kardeşlerim. Bu millet şanlı tarihi boyunca her zaman karanlıklara maruz kalmış, içindeki iman, inanç, umut ateşi ve beraberlik duygusuyla aydınlığa çıkmayı başarmıştır. Ve hiçbir şüphe yok ki yine başaracaktır. Geçmişte birçok örneği olduğu gibi bugün de yeni bir umuda yeni bir liderin doğuşuna ihtiyacımız vardır. Bu kaçınılmazdır. Ülkemizin ve halkımızın bu zorlu günlerden en az yara ile geçebilmesi ve zorlu günleri atlatabilmesi için hak için gelen, sevgi için gelen, din, ırk ayrımı yapmaksızın insan için gelen hocamız, sevgili Sayın Genel Başkanım Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu yeni bir nefes yeni bir umut ışığı olmuştur. Bu aziz millet bilge liderimizle bu günleri geride bırakacaktır. Geleceğe aydınlığa, kardeşliğe yürüyecektir” ifadelerini kullandı.

“EN İYİ TÜCCAR, EN İYİ BAKANDIR ANLAYIŞIYLA HAREKET EDİYORLAR”

Hükümetin ekonomi konusunda başarısız olduğuna ve kabine sisteminde seçtiği bakanların aynı zamanda tüccar olduğuna dikkat çeken Karış, “Hepimiz derinden hissettiğimiz gibi zor günlerden geçiyoruz. İnsanlarımız geleceklerinden, nesillerinden, geçimlerinden korkar oldu. Özgür, laik, demokrat diye adlandırdığımız ülkemizde fikirlerini, seçimlerini özgürce söylemekten çekinir hala geldiler. Halkın huzur ve refahını sağlaması gereken hükümet bütün devlet mekanizmalarını kendi lehine düzenleyip halkın güven duygusunu derinden sarsmıştır. Halka kulak vermeyen, halkı anlamayan, halktan uzaklaşan mevcut yönetimler korku salmaktan öteye gidememişlerdir. Dolar’a bile sahip çıkamadığımız, Döviz’in altında her gün tekrar tekrar ezildiğimiz, halkın ekonomik çöküş yaşadığı, insanların evine ekmek götürmekten zorlandığı bu süreçte hala utanmadan, sıkılmadan çıkıp ülkenin iyiye gittiğini iddia ediyorlar. Çünkü alternatif yaratamıyor ve ülkeyi sürükledikleri dar boğazdan çıkaramıyorlar. En iyi Tüccar en iyi bakandır anlayışıyla hareket ediyorlar ve sektörel patronları bakan yapıyorlar.  Örneğin önde gelen turizm patronu, Turizm Bakanı, önde gelen sağlık patronu Sağlık Bakanı. Bu kaos ortamında bile gerçekleri gizleyip gerçek dışı gündemlerle bizi oyalamaya çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

“BERABERLİK, KARDEŞLİK İÇİN GELECEĞE DİYORUM”

Konuşmasında Gelecek Partisi çatısı altında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Karış, , “ Biz Gelecek Partisi kadroları olarak halkının, mazlumun yanında ve zulmün karşısında durmaya ant içtik.  Bilge liderimiz Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu önderliğinde, çıktığımız bu yolda gece gündüz, yağmur çamur, baskı engel demeden her şeyi göze alarak insanın insanca yaşayacağı yeni bir düzen için geldik. Biz vaat ile değil icraat ile gönüllerinize talip olmaya geldik. İnsanca, adilce, özgürce yaşamak için birlik ve beraberlik için, kardeşlik için, nesillerimiz için hep beraber GELECEĞE diyorum ve hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?