BAŞKAN YILMAZ; “ÇANAKKALE BİR ŞUURDUR, BİR GURURDUR, AZİZ ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİDİR”

BAŞKAN YILMAZ; “ÇANAKKALE BİR ŞUURDUR, BİR GURURDUR, AZİZ ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİDİR”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çanakkale Zaferi ile Türk milletinin bağımsızlık ve egemenlik aşkını tüm dünyaya gösterdiğini söyleyen Başkan Yılmaz; “Hiç unutulmasın ki, Çanakkale yalnızca bir şehrin adı değil, dünyanın en büyük şehitliğinin de ebediyen tütecek ocağı, dillerden hiç düşmeyecek şanlı unvanıdır. Çanakkale bir şuurdur, bir ufuktur, bir gururdur, aziz şehitlerimizin zafer emanetidir” dedi.

“Çanakkale Ruhunu Her Daim Yaşatacağız”

Başkan Yılmaz, Çanakkale ruhunu ve azmini her daim yaşatmaya ve gelecek nesillere aktarmaya devam edeceklerini belirterek; “Milletimizin, imkânsızlıklar içerisinde göstermiş olduğu vatan sevgisi, dünyaya “Çanakkale Geçilmez” dedirtmiştir. Çanakkale’yi geçilmez kılan, tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını her şeyin üstünde tutan Türk Milleti’nin sarsılmaz birlik ve beraberliğidir. Çanakkale Zaferimizin 109. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanı uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet,  minnet ve şükranla anıyorum. Çanakkale Zaferimiz kutlu olsun” diye konuştu.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?