BAŞKAN YILMAZ: “SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA MİNNETTARIZ”

BAŞKAN YILMAZ: “SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA MİNNETTARIZ”

 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 14 Mart  Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında, sağlıklı toplumların oluşmasında sağlık çalışanlarının öneminin büyük olduğunu belirten Başkan Yılmaz; “Bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği gece gündüz demeden fedakarca yerine getiren sağlık çalışanlarımıza ne kadar minnet duysak azdır” dedi.

Sağlık hizmetlerinin arzu edilen en üst seviyeye çıkmasını temenni eden Başkan Yılmaz; “İnsanların en temel haklarından biri de sağlıklı yaşamdır. Kaliteli ve mutlu bir yaşam sürmenin ana koşulu da sağlıktan geçmektedir. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” sözü  Türk hekimlerine olan güvenin en büyük göstergesidir. Bu duygu ve düşüncelerle sağlığımızı emanet ettiğimiz hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, görev başında şehit düşen ve ebediyete intikal eden sağlık çalışanlarımızı rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Yılmaz, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını karşısında sağlık çalışanlarının büyük bir gayret sarf ettiğini ve bu çabayı takdirle izlediklerini de vurgulayarak; “Ülkemizde de görülen bu salgının gerekli tedbir ve önlemler alınarak en kısa sürede atlatılacağına inanıyoruz” dedi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?