CEYHAN BELEDİYE BAŞKANI KADİR AYDAR GÖREVİNİN BAŞINDA OLDUĞUNU AÇIKLADI

CEYHAN BELEDİYE BAŞKANI KADİR AYDAR GÖREVİNİN BAŞINDA OLDUĞUNU AÇIKLADI

reklam"

Adana’da Ceyhan Belediye Başkanı CHP’li Kadir Aydar görevinden alındığı iddia edildi. Yerine kayyum atandığı iddiasını reddeden Kadir Aydar, “Görevimin başındayım. Bana siyasi yasak getirmeye çalışıyorlar” dedi.

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, geçmişte yargılandığı suçlardan aldığı 24 ay hapis cezasının kesinleşmesi gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı tarafından belediye başkanlığı görevinden alındığı iddia edildi. “Görevimin başındayım. Bana siyasi yasak getirmeye çalışıyorlar”dedi.

 

YSK CEZALARI BİRLEŞTİRMİŞ

2013 yılında öğrenciyken meydana gelen iki olay nedeniyle mahkemeden ayrı ayrı iki tane 10’ar aylık cezaları olduğunu belirten Aydar, şunları söyledi:

* YSK, bu cezaları birleştirmiş ama bunu birleştirmeye yetkisi yok. YSK mahkeme değil. Ben görevimin başındayım. Şu an bir mahkemeden ceza almış değilim, bana siyasi yasak getirmeye çalışıyorlar ama bu bugünün olayı değil.

* 2013 yılında 10 aylık cezalarım vardı, bunlar infazı olmuş, bitmiş, ortadan kalkmış, seçime girmişim. YSK, bunları birleştirerek 20 aya çeviriyor. Mahkeme birleştirmemiş, YSK mahkeme değil ki bu cezaları birleştirsin, benden bununla ilgili savunma isteyecekler . Ben görevimin başındayım, belediye kayyum da atanmadı. Öyle bir şey yok.

 

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?