CHP’Lİ ANTMEN ‘YENİ ZEKERİYA ÖZ AKIN GÜRLEK’TİR’

CHP’Lİ ANTMEN ‘YENİ ZEKERİYA ÖZ AKIN GÜRLEK’TİR’

Meclis Genel Kurulunda bütçe görüşmeleri bugün Adalet Bakanlığı Bütçesi ile devam ediyor. CHP Mersin Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Alpay Antmen, genel kurulda yaptığı konuşmada AKP’nin hukukçu milletvekillerini eleştirerek “Adaletin bütçesini konuşuyoruz ama sayenizde ülkede ne adalet ne de hukuk kalmadı. Yargının başına ne geldiyse 12 Eylüllerde geldi. Yargı, 12 Eylül askeri darbesi ile nasıl vesayet altına alındıysa; 12 Eylül referandumunda da yatağa bağlı hasta haline getirildi. Bakınız; 2010 yılında yargıya güven yüzde 65 iken, şimdi ise Merkez Bankası rezervleri gibi eksilerde. Bugün böyle bir gerçeklik varken ben, meslektaşlarım olan AKP’li hukukçuları anlamıyorum. Ortada Hukukçu olmayan insanların hatta çocukların dahi kolaylıkla kavrayabileceği karanlık bir tablo varken niye susuyorsunuz, kafanızı niye kuma gömüyorsunuz? Siz milletin mi vekili değil misiniz?” dedi.

Antmen,  yargının AKP tarafından Saraya bağlandığını ifade ederek “Bazı başsavcılar, adalet isteyenlere oldu baş-savmacı,  İktidarın çuvalladığı işlerde ise baş-sıvamacı! Hakimler deseniz, bazıları sadece iktidarın ne istediğine hakimler!” ifadelerini kullandı.

Alpay Antmen’in konuşmalarında öne çıkan bazı başlıklar şunlar;

MAFYA DEĞİL MAFYAYI ELEŞTİREN TUTUKLANDI

Siz ne yaptınız ? Vatandaşta adalet mülkün değil,  malın mülkün temeli görüşü hakim olmaya başladı ;

Böyle giderse ülkeyi mafyaya teslim etme tehlikeniz var dedik, sonra ne oldu; Mafya, kendini Devlet sanmaya başladı! Mafya artığının biri, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etti. Hiç biriniz kınayamadınız. Üstüne bir de iktidarın küçük ortağı ona sahip çıktı.  Bu yetmedi Aydın’ın Kuşadası ilçesinde bir vatandaş, mafya artığına  hakaret ettiği için önce gözaltına alındı sonra tutuklandı. Bundan utanmadınız mı?

YENİ ZEKERİYA ÖZ AKIN GÜRLEK’TİR

Ben bir Milletvekili olarak bu elimde tuttuğum Anayasayı tanımıyorum diyebilir miyim? Diyemem değil mi? Ben demem. Peki aynı Anayasa’ya bağlılık yemini eden hakim Akın Gürlek, “Ben Anayasa Mahkemesi kararını tanımıyorum” diyor ve görevine devam ediyor. Sizden tek ses yok! Utanmıyor musunuz? Anayasa mahkemesi kararını tanımayan hakim Akın Gürlek, yeni Zekeriya Öz olmak istiyor. FETÖ’nün sözünden çıkmayan Zekeriya Öz’e zırhlı arabasını veren Cumhurbaşkanı;  kendi sözünden çıkmayan yeni Zekeriya Öz olan Akın Gürlek’e de zırhlı uçak verir herhalde. Nasıl olsa sarayda uçak çok!

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?