DSP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KÜÇÜKKAPDAN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

DSP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KÜÇÜKKAPDAN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

reklam"

DSP Genel Başkan Yardımcısı Emrah Küçükkapdan , 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Küçükkapdan’ın mesajı şöyle:

“Özveriyle çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştiren ve geleceğimizin inşasında geleceğin mimarları olan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. Öğretmenlerimiz, ulusal birliğin ve bütünlüğün sağlanmasında ve toplumsal gelişmede önemli işlevlere sahiptirler. Çocuklarımızı eğiterek gençlerimize ve hatta yetişkinlere gerekli bilgileri öğreterek onların fikir sahibi olmalarını sağlarlar.

Ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasında, daha iyiye ve daha ileriye giden bir Türkiye için en büyük çabayı öğretmenlerimiz göstermektedirler. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz dün ve bugün olduğu gibi yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir. Bu nedenle büyük özveriyle çalışan öğretmenlerimizin ücretleri artırılarak hak ettikleri düzeye getirilmeli, gerekli araç ve gereçlerle donatılarak yaşam koşulları ve standartları yükseltilmelidir. Atama bekleyen tüm öğretmelerin beklemeden atanmaları sağlanmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye’nin var olmasında, geleceğinde daha güçlü ve çağdaş olması için özveriyle çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştiren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü şükranlarımı sunarak sevgi ve saygı ile kutluyorum.”

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?