"> Erdoğan’dan ‘büyükelçi krizi’ yorumu: Ben nasıl geri adım attım? Ben taarruzdayım. Benim kitabımda geri adım atmak yok – Mersin Gerçek Haber

Erdoğan’dan ‘büyükelçi krizi’ yorumu: Ben nasıl geri adım attım? Ben taarruzdayım. Benim kitabımda geri adım atmak yok

Erdoğan’dan ‘büyükelçi krizi’ yorumu: Ben nasıl geri adım attım? Ben taarruzdayım. Benim kitabımda geri adım atmak yok

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan dönüşü uçakta soruları yanıtladı. Erdoğan, geçtiğimiz günlerde sürpriz bir şekilde gerçekleşen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli görüşmesinde seçim barajının ele aldıklarını belirterek “Devlet Bey, benim yüzde 7 teklifimi kendileri de aynen kabul ettiler” dedi.

Erdoğan, kadrolaşma listeleri ve iktidarın sunduğu iddia edilen imkanlarla kamuoyunda gündem olan vakıf ve derneklerle ilgili CHP’nin tavrını eleştirdi. Erdoğan, “Aynı şey TÜRGEV için geçerli, aynı şey ENSAR için geçerli. Her türlü iftirayı attılar, her türlü yalan dolanı söylediler. Bu bir şeyi gösteriyor, bunların ne denli hukuk tanımaz olduğunu ortaya koyuyor” dedi.

Erdoğan, ABD, Almanya ve Fransa’nın da aralarında bulunduğu 10 büyük elçinin yaklaşık 4 yıldır tutuklu bulunan iş insanı Osman Kavala’nın serbest bırakılması çağrısı yapmalarının ardında başlayan büyükelçiler krizi ile ilgili ise “Viyana Sözleşmesinin 41’inci maddesini bunların benden daha iyi bilmeleri lazım. Çünkü büyükelçilerin kendileriyle ilgili bu tür sözleşmeleri adım adım uygulaması lazım, adım adım takip etmesi lazım. Kaldı ki sen Türkiye’de görev yapıyorsun; Türkiye’de görev yapan bir büyükelçi, Türkiye’nin bir kabile devleti olmadığını bilmesi lazım” değerlendirmesinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

reklam reklam reklam reklam