Erdoğan’dan futbolcuların da adının geçtiği fon dolandırıcılığı hakkında açıklama:   “Vatandaşlarımızın kolay para vaadiyle tuzaklara düşmemeli”

Erdoğan’dan futbolcuların da adının geçtiği fon dolandırıcılığı hakkında açıklama: “Vatandaşlarımızın kolay para vaadiyle tuzaklara düşmemeli”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, futbolcuların da dahil olduğu, milyon dolarların konuşulduğu “yüksek kârlı fon” olayına ilişkin olarak, konunun yargıda olduğunu ve yargının gerekli araştırmasını yaptığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dubai kentinde düzenlenen Dünya İklim Eylemi Zirvesi’ne katılmak üzere gittiği Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Türkiye’ye dönerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, aralarında Fatih Terim, Emre Belözoğlu, Arda Turan, Fernando Muslera, Selçuk İnan ve Emre Çolak gibi futbolcuların da adının geçtiği, Denizbank şube müdürü Seçil Erzan’ın tutuklu yargılandığı yüksek kâr vaadi ile dolandırıcılık olayı hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Türkiye hukuk devletidir ve kim hukuksuzluk yapıyor ise cezasını çeker. Konu yargıdadır ve yargı bununla ilgili gerekli araştırmasını yapmaktadır. Vatandaşlarımızın kolay para vaadiyle, kısa zamanda yüksek kar sunan dolandırıcıların türlü tuzaklarına düşmemelidir. Devlet tabii ki bunların peşindedir ve oyunları bozmaktadır. Ancak bu illegal fon vaatlerine, yasal olmayan yollarla elde edileceği söylenen kârlara karşı halkımız çok dikkatli olmalıdır. Bu konularla ilgili kararlar inanıyorum ki yargı tarafından en ideal şekilde verilecektir. Buradan sakınma diye bir şey söz konusu değil. Bu olayda adı geçen şüphelilerle ilgili araştırmalar devam ediyor. Futbolcu arkadaşlarla ilgili de aynı şekilde süreç devam ediyor. Bankanın en üst düzey yöneticileri ile ilgili de şu anda bütün soruşturmalar devam ediyor. Öyle zannediyorum ki kısa zamanda burada da inşallah neticeleri alacağız.” 

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?