İçişleri Bakanlığı’ndan göçmenlere ilişkin yeni kararlar! Dikkat çeken ‘Ankara’ detayı

İçişleri Bakanlığı’ndan göçmenlere ilişkin yeni kararlar! Dikkat çeken ‘Ankara’ detayı

Ankara özelinde bir dizi karar alan İçişleri Bakanlığı, Ankara Valiliği, Göç idaresi, Jandarma ve Emniyet birimlerle bir değerlendirme yaptı.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü yapılan değerlendirme sonrasında alınan kararlara ilişkin bir açıklama yaptı. Yapılan açıklama şöyle:

 

“- 2 Eylül 2021 tarihinden geçerli olmak üzere Ankara ili mülki sınırları geçici koruma kaydına kapatılmıştır.

– Ülkemizin başka illerinde kayıtlı olup fiilen Ankara ilinde ikamet eden geçici koruma statü sahibi Suriyeliler tespit edilerek kayıtlı olduğu illere geri gönderilecek ve kayıtlı oldukları illerde ikamet süreçleri bildirim yükümlülüğü getirilerek takip edilecektir.

– Ankara ilindeki göç, uyuşturucu ve asayiş olaylarına kaynaklık eden metruk binalar ve bu binalarda ikamet eden yabancılar tespit edilerek yıkım ve tahliye işlemleri tamamlanacak ve söz konusu yabancılar kayıtlı oldukları illere gönderilecektir.

– Herhangi bir koruma statüsü ya da ikamet izni bulunmayan düzensiz göçmenlerin kolluk birimlerince yakalanarak geri gönderme prosedürlerinin yerine getirilmesi amacıyla Geri Gönderme Merkezlerinde idari gözetim altına alınmalarına kararlılıkla devam edilecektir.

 

– Yabancılara ait vergi levhası olmayan işyerleri ile ilgili olarak gerekli mevzuat çerçevesinde her türlü yaptırım ivedilikle uygulanacaktır.”

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?