Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu: Söylemiştim ‘başlıyoruz’ diye; sevgili halkım, başlıyoruz…

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu: Söylemiştim ‘başlıyoruz’ diye; sevgili halkım, başlıyoruz…

reklam"

Millet İttifakı’nın 13. cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Saadet Partisi Genel Merkezi önünde adaylığı açıklanan Kılıçdaroğlu, daha sonra CHP Genel Merkezi önünde toplanan kalabalığa seslendi. Ziyaret ettiği vatandaşlardan örnekler veren Kılıçdaroğlu, “Aday ben değilim; aday hepimiz…” dedi. CHP lideri, konuşmasını, “Birleşe birleşe kazanacağız. Evet, söylemiştim ‘başlıyoruz’ diye… Sevgili halkım; eyvallah, başlıyoruz…” sözleriyle noktaladı.

Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın 13. cumhurbaşkanı ilan edildi. Saadet Partisi Genel Merkezi önünde yapılan açıklamaların ardından CHP Genel Merkezi’ne giden Kılıçdaroğlu, sahneye CHP’li İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye başkanları ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte çıktı.

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, kürsüye cumhurbaşkanı yardımcıları ismiyle anons edilerek davet edildi. Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı veren Kılıçdaroğlu, “Sadece ben değil, 84 milyon aday…” dedi.

Konuşması sık sık “iktidar iktidar” sloganlarıyla kesilen Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

 

“Liyakat ile yönetmeye adayız”

“Hepinize yürekten teşekkür ediyorum. İki değerli arkadaşlarım, Sayın İmamoğlu ve Yavaş ile birlikte bir yola çıktık. Yolumuz aydınlık olsun, güzel bir gecedeyiz. Huzur içinde birlikte yaşamak istiyoruz. Bugün bir adaydan öte bir değişimin temsilcisi olarak karşınızdayım. Uzun zamana yayılan emeğin özveriyle ilmek ilmek örülmüş bir ortak aklın sözcüsü olarak sizlerleyim.

Ben ve ittifakımız bu ülkeyi akılla, erdemle, liyakat ile yönetmeye adayız. Ben sadece bir cumhurbaşkanı adayı değilim, bereket, huzur ve adalet hasretinin de adayıyım. Gülümseyen yüzleri tekrar görmek için adayım. Bir seçimi kazanmaktan fazlasına adayım. Gönülleri kazanmaya, kaygıları gidermeye, korkuları aşmaya, küskünleri barıştırmaya ve sofralara bereketi getirmek için adayım.

“Bartın’da maden faciasında hayatını kaybeden maden işçisi Rıdvan’ın oğlu Emrullah adaydır”

Sadece ben değil, her vatandaşın, oy vermeye gidecek olan herkes, bu ülkeyi hak ettiği yaşam için değiştirmeye adaydır. Ben uzun bir yolculuktan geldim. Yol boyunca heybemi bu güzel ülkenin insanlarının öyküleriyle doldurdum. Onların yüzleri, sesleri, özlemleri bana pusula oldu. Şimdi onlarla birlikte adayım. Bize kader dedikleri bu nizamı değiştirmek istiyoruz.

Sevgili halkım, sevgili dostlarım, sevgili kardeşlerim; kimler aday biliyor musunuz, Ankara’da elektriği kesilen İbrahim’e misafir oldum. İbrahim Bey adaydır. Bartın’da maden faciasında hayatını kaybeden maden işçisi Rıdvan’ın ailesini ziyaret etmiştim. Rahmetli Rıdvan’ın oğlu Emrullah adaydır.

“Süt veren ineğimi kesip kredimi ödüyorum diye feryadını dinlediğim çiftçi Meliha Hanım aday”

Şanlıurfa’da evladı için nöbet tutan Emine Şenyaşar’a sarıldım. Emine Hanım adaydır. 8 Şubat’ta Samandağ’da, içeride annem, ağabeyim ve babam var. Ses veriyorlar, termal kamerada ısı da var ama girecek ekipman yok diye bize feryat eden gencimiz aday. Tüm depremzedeler aday, böyle bilmeniz gerekiyor. 

Ekmeğini çöpten çıkaran, ekmek teknesi gasp edilen kağıt toplayıcılarının deposuna gittim, çaylarını içtim. İşte oradaki Bağder Bey aday. Süt veren ineğimi kesip kredimi ödüyorum diye feryadını dinlediğim çiftçi Meliha Hanım aday.

“Torbacılara öldürttükleri Sinan Ateş’in eşi Ayşe Hanım da aday”

28 Şubat sürecinde öğretmenlik mesleğinden atılan Sultan Kara ve ailesine gittim, onları dinledim, Sultan Hanım da aday. Ergenekon kumpasıyla canına kastettikleri Kuddisi Okkır’ın evine gittim. Beni metanetle karşılayan Sabriye Okkır Hanım da aday. Torbacılara öldürttükleri Sinan Ateş’in eşi Ayşe Hanım da aday. 73 yaşında Kaz Dağları’nı savunan Hanife Teyze de aday. KPSS’de derece yapmasına rağmen atanamayan Salih Can’ı dinlemiştim, Salih Can da aday.

“Hani şu SADAT militanlarıyla korkuttuklarını sandıkları 84 milyon da aday”

Gezi Parkı Davası’nda haksız yere hapiste yatan şehir plancı Tayfun’un biricik kızı evladımız Vera’mız da aday.

Sadece ben değil, 84 milyon aday…

Hani şu SADAT militanlarıyla korkuttuklarını sandıkları 84 milyon… Ekmeği, suyu, geleceği çalınmış o 84 milyon da aday.

“Sevgili halkım; eyvallah, başlıyoruz…”

Çaldıkları 418 milyar doları geri isteyen herkes aday. Sadece bana oy vermeyecekseniz. Siz kendiniz, sevdikleriniz ve geleceğiniz için oy vereceksiniz. Çünkü bu düzeni değiştirecek olan sizlersiniz. Bu topyekun bir değişimin başlangıcı. Halktan çalınanı halka geri vereceğiz. Hak ettiğimiz düzeni hep beraber kuracağız. 

Birleşe birleşe kazanacağız.

Aday ben değilim; aday hepimiz…

Evet, söylemiştim ‘başlıyoruz’ diye…

Sevgili halkım; eyvallah, başlıyoruz...

Gün boyu genel merkezde hazırlık yapıldı

Bu arada CHP Genel Merkezi’nde Kılıçdaroğlu’nun konuşması için hazırlıklar yapılırken, parti binasına, Kılıçdaroğlu’nun “Başlıyoruz” afişi asıldı.

Kılıçdaroğlu’nun konuşma yapacağı kürsüde yer alan CHP amblemi, Türk bayrağı ile kapatılırken;  CHP Genel Merkezi önünde Kılıçdaroğlu’nu bekleyen vatandaşlar, “Hak Hukuk Adalet” sloganları attı.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?