O videoyu paylaşan gazeteciye dava açtı: 5 bin lira tazminat istiyor!

O videoyu paylaşan gazeteciye dava açtı: 5 bin lira tazminat istiyor!

reklam"

AKP’li Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, metro konusundaki iki farklı açıklamasına dikkat çeken bir videoyu sosyal medya hesabından paylaşan gazeteci hakkında 5 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nde metro konusunda konuşurken “Ben metroya karşıyım” demiş, birkaç gün sonra yaptığı açıklamada da “Ben metroya karşı değilim” ifadelerini kullanmıştı.

Mustafa Gültak’ın bir hafta içinde iki farklı açıklama yapması üzerine bazı sosyal medya kullanıcıları, iki açıklamayı birleştirerek bir video yapmıştı.

Kısa sürede binlerce kişi tarafından paylaşılan o videoyla ilgili Mustafa Gültak, gazeteci Muharrem Çağatay’a manevi tazminat davası açtı.

Babası adına Mersin Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava dilekçesini veren Av. Firdevs Gültak Hasancaoğlu, davaya konu videoda, Gültak’ın iki ayrı konuşmasından bazı bölümlerin cımbızlanarak alındığını ve alay edici müzikler eşliğinde algı yaratıldığını ileri sürdü.

Davalı Muharrem Çağatay’ın aynı zamanda gazeteci olması nedeniyle, sosyal medyadan yaptığı video paylaşımının binlerce kişiye ulaştığını belirten Avukat Hasancaoğlu, “Davalının eleştiri boyutunu aşarak hakarete ve saygısızlığa giren bu paylaşımı neticesinde müvekkilim derin bir üzüntü ve şok yaşamıştır” dedi.

Mahkeme dava dilekçesini kabul etti. Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ın gazeteci Muharrem Çağatay’dan 5 bin lira manevi tazminat talep ettiği davanın ilk duruşması 15 Nisan’da yapılacak.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?