Özgür Özel’le bir araya gelen Meral Akşener’den yerel seçimde “iş birliği” açıklaması: CHP’nin önerisi GİK’te görüşülecek

Özgür Özel’le bir araya gelen Meral Akşener’den yerel seçimde “iş birliği” açıklaması: CHP’nin önerisi GİK’te görüşülecek

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘le bir araya geldi. Görüşmenin ardından iki lider ortak açıklama yaptı. Özgür Özel, “ittifak” kelimesinin çok yorulduğunu yerel seçimde “iş birliği” konusunda yeniden bir değerlendirme yapıp yapmayacaklarını ilettiklerini belirtirken; Akşener, “Hiç değilse bazı yerlerde iş birliği yapabilir miyiz” sorusunu Genel İdare Kurulu’muza (GİK) soracağız.” açıklamasını yaptı.

CHP’de genel başkanlık koltuğuna oturan ve ittifak kapısını kapatmayan Özgür Özel ile sıklıkla seçimlere tek gireceklerini belirterek ittifak kapılarını kapatan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İyi Parti Genel Merkezi’nde bir araya geldi.

 

İki lider görüşmenin ardından kameralar karşısına geçerek açıklama yaptı.

Özel’in açıklamaları şöyle:

“Yaptığımız görüşmede çok iyi değerlendirmeler yaptık. İyi Parti’nin Genel İdare Kurulu (GİK) kararıyla alınmış kararları vardı. Biz bu karara saygılı olduğumuzu bir yerel seçimlerde ittifak kelimesi yorulduğunu daha önce söylemiştim Genel Başkan’a yeniden söyledim. ittifak kelimesi kalabalıkları, uzun süren toplantıları çağrıştırıyor. Yerel seçim, ikili işbirliklerini gerektiriyor. İşbirliğinde olup olamayacağımızı, kararı yeniden gözden geçirilip geçirilmeyeceğini, birlikte çalışılıp çalışmayacağımızı sorduk. Sayın genel başkanımızdan bir yanıt aldık. Ben sözü kendisine bırakıyorum.”

Pazartesi GİK toplanacak

Akşener de şu ifadeleri kullandı:

“Bizim, 81 ilde tek başımıza seçime girme kararımız var. O konuyu ‘Tekrar bizim iki siyasi parti olarak hiç değilse bazı yerlerde birlikte iş birliği yapabilir miyiz sorusunu, Genel İdare Kurulu’na tekrar götürebilir misiniz?’ görüşmedeki soru buydu özetle. Arkadaşlarımızla onların yanında da konuştuk. Pazartesi biz doğal olarak GİK’İ toplayacaktık zaten. Orada bu soruyu Genel İdare Kurulu’muza soracağız. Onlar nasıl bir cevap verecek göreceğiz. Ziyaretleri için çok teşekkür ediyorum. İnşallah, her şey Türkiye için iyi olur.”

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?