Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş: Suikasti tüm siyasetçilerin namusuna emanet etmeyi tercih ediyoruz

Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş: Suikasti tüm siyasetçilerin namusuna emanet etmeyi tercih ediyoruz

Ankara’da uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı, akademisyen Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, “Şehit eşim her ne kadar aktif olarak siyasetin içinde değildiyse de gerçekler belgeleriyle ve tüm yönleriyle açığa çıktığında görüleceği üzere siyaset, bu alçak suikasttan pek uzak değildir” dedi.

Sinan Ateş, 30 Aralık 2022’de Çankaya’da motosikletli iki kişinin silahlı saldırısı sonucu öldürülmüştü. Açılan soruşturmada MHP’de çeşitli kademelerde bulunan isimlerin de aralarında olduğu 21 kişi tutuklanmıştı.

Muhalefetin sıkça gündeme getirdiği cinayetle ilgili Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, bir açıklama yaptı.

“Devletimize güvenimizi yeniden vurgulamak istiyoruz” denilen açıklamada, “Siyasetin içinde yer almak yerine siyaseti siyasetçilere bırakmak gerektiği hususunda bir karar almış bulunuyoruz” ifadesine yer verildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

“30 Aralık 2022 tarihinde cuma namazı çıkışı başkentin göbeğinde şehit edilen eşim Sinan Ateş’in katillerinin ve katilleri azmettirenlerin hak ettikleri cezayı alması için mücadelemizi yalnızca hukuki zeminde vereceğimizi ilk andan beri aile olarak ifade etmekteyiz. Katillerin ve onları azmettirenlerin kendilerini saklama ihtiyacı bile hissetmediği, her şeyin göz önünde ve pervasızca cereyan ettiği bu insanlık dışı suikastın aydınlatılması hususunda devletimize olan güvenimizi yeniden vurgulamak istiyoruz. Devletin dininin adalet olduğuna, davanın seyrini yalnızca bilgi, belge ve delillerin belirleyeceğine inanıyoruz.

Vicdanları yaralayan bu alçak suikastın ucu kime dokunursa dokunsun aydınlatılması için, siyasi partilerin haklı davamızda bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da sesimiz olmaya devam etmesini arzu etmekle birlikte davanın sağlıklı ilerleyebilmesi adına aile olarak siyasetin içinde yer almak yerine siyaseti siyasetçilere bırakmak gerektiği hususunda bir karar almış bulunuyoruz.

Şehit eşim her ne kadar aktif olarak siyasetin içinde değildiyse de gerçekler belgeleriyle ve tüm yönleriyle açığa çıktığında görüleceği üzere siyaset, bu alçak suikasttan pek uzak değildir. Bu insanlık dışı suikastın siyasi sahada da takip edilmesini, seçilecek her milletvekilinin ve tüm siyasetçilerin namusuna emanet etmeyi tercih ediyoruz.

Ateş ailesi olarak beklentimiz; ateşin yalnızca düştüğü yeri yakmakla kalmaması, herkesin bu ateşi yüreğinde hissetmesi, Türk milletinin evladı olan Sinan Ateş’in davasına bütün bir milletin sahip çıkmasıdır. Bu vesileyle ilk günden beri gerek sosyal hayatın içerisinde ve gerekse sosyal medyada yanımızda olduğunu hissettiren herkese tekrar teşekkür ediyoruz. Dua ile…”

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?