“TARIM İŞÇİLERİ KADERİNE TERK EDİLDİ”

“TARIM İŞÇİLERİ KADERİNE TERK EDİLDİ”

Tarım işçilerinin kaderine terk edildiğini söyleyen CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, işçilerin çalışma saatlerinde düzenleme yapılması talebini TBMM’ye taşıdı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Gülcan Kış, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak tarım işçilerinin sorunlarına dikkat çekti.

Kış, “Türkiye’nin en önemli tarım kentlerinden biri olan Mersin’de tarım işçilerimiz yaşadıkları sorunlar konusunda kaderlerine terk edilmişlerdir. Bu sorunların başında da çalışma saatleri gelmektedir. Başta Çukurova bölgemiz olmak üzere ülkemizin birçok ilinde tarım işçilerimiz zor koşullarda yaşam mücadelesi vermektedirler. AKP Hükûmetinin 21 yılda tarımı bitiren politikaları üreticilerimizi de bu alanda çalışan işçilerimizi de mağdur etmeye devam etmektedir” dedi.

Mersin’deki ziraat odalarının yetkilileriyle mecliste bir araya geldiklerini, tarımda yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerini değerlendirdiklerini anlatan Gülcan Kış, “Tarımdaki işçilerin çalışma saatleri konusunda gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep ediyorlar. Bu noktada ne yapılacağı konusunda Cumhuriyet Halk Partisi olarak üzerimize düşeni yapacağız” şeklinde konuştu.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?