BÜYÜKŞEHİR, EMEKLİLER HAFTASI’NDA YAŞ ALMIŞLARI MUTLU ETTİ

BÜYÜKŞEHİR, EMEKLİLER HAFTASI’NDA YAŞ ALMIŞLARI MUTLU ETTİ

reklam"

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Emekli Evlerinde‘Emekliler Haftası’ dolayısıyla etkinlik dizisi gerçekleştirdi. Merkezde Halkkent, Yenişehir ve Mezitli Emekli Evi’nin yanı sıra, Tarsus ve Anamur Emekli Evi’nde de eğlenceli organizasyonlar düzenleyen Büyükşehir, yaş almışların hem keyifli vakit geçirmesini hem de moral bulmalarını sağladı. Etkinliklerde pasta keserek kendi haftalarını kutlayan yaş almışlar; Türk Sanat Müziği ile geçmişe giderken, oyun havaları eşliğinde de gönüllerince eğlendi.

 

Sosyal ve kültürel etkinliklerin yanı sıra tur, geziler ve eğitim programları düzenleyerek yaş almış yurttaşların emeklilik sonrasında toplum içinde daha aktif olmalarını ve yaşam kalitesini artırmayı amaçlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi,‘Emekliler Haftası’ dolayısıyla etkinlik dizisi gerçekleştirdi.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren merkezde Halkkent, Yenişehir ve Mezitli Emekli Evi’nin yanı sıra Tarsus ve Anamur Emekli Evi’nde de eğlenceli organizasyonlar düzenleyen Büyükşehir, yaş almışların hem keyifli vakit geçirmesini hem de moral bulmalarını sağladı. Etkinliklerde pasta keserek kendi günlerini kutlayan yaş almışlar; Türk Sanat Müziği eşliğinde geçmişe giderken, oyun havaları eşliğinde de gönüllerince eğlendi.

Yıldırım: “Emeklilerimizin tecrübesi bizim için çok kıymetli”

Mezitli Emekli Evi ile ortak bir şekilde Yenişehir Emekli Evi’nde yapılan etkinliğe katılan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Engin Yıldırım, emeklilere Başkan Vahap Seçer’in selam ve sevgilerini iletti. Yıldırım, “Bu etkinliklere katılmaktan memnuniyet duyuyorum. Her zaman söylüyorum; bu birimin benim daireme bağlı olması benim için gurur verici. Çünkü hayatta en kıymet verdiğim konu tecrübedir, emektir. Emeklilerimiz; birçok alandan, birçok sektörden, birçok iş kolundan tecrübeleriyle emekli oluyorlar. Bunların bize katkısı, benim yaşımın çok üzerinde. Buraya gelip sizlerden tavsiye almak, Emekli Evlerini geliştirme açısından çok önemsediğim bir konu. İyi ki sizlerleyiz” dedi.

Yaşar: “Hayatın her alanında emeklilerimizle birlikte olmaya devam ediyoruz”

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlar Şube Müdürü Özlem Yaşar, hayatın her alanında emeklilerle birlikte olmaya devam ettiklerini ifade ederek, “Tarsus, Halkkent, Yenişehir, Mezitli ve Anamur Emekli Evi’mizde emeklilerimizle birlikteyiz. Büyükşehir olarak, onların kendilerini daha iyi ve verimli hissetmeleri için sağlıkla ilgili eğitimler, piknikler, önemli gün ve haftalarla ilgili canlı müzik eşliğinde etkinlikler düzenliyoruz. Onların sosyalleşmesine katkı vermek amacıyla yine bir dizi program hazırladık. Onlardan biri için de Halkkent Emekli Evi’nde bir araya geldik” sözlerine yer verdi.

Akranlarıyla vakit geçiren yaş almışlar, kendi günlerinde doyasıya eğlendi

Ökkeş Yetim, Halkkent Emekli Evi’nin kendisinin 2. evi gibi olduğunu dile getirerek, “Kahvehaneye gidip orada oturmaktansa, burada temiz hava alıyoruz. Sohbet ediyoruz. Arkadaşlarımızla samimiyetimiz var. Burası büyük bir hizmet. Burası olmasaydı, evde dört duvar arasında oturacaktık. O zaman da sağlığımız giderdi. Burada çok mutluyuz” diye konuştu.

Halkkent Emekli Evi’nden faydalanan Müslüm Doğan, Emekli Evi’ni kendi evi gibi gördüğünü söyleyerek“Emekliler için çok güzel bir yer. Emeklilerin burada rahat bir şekilde oturması, çayını, kahvesini içmesi, sohbet etmeleri çok güzel. Biz ya kahveye gidecektik veya evde sıkışıp kalacaktık. Daha önce Tarsus’a, Silifke’ye de gittik. Emekli Evi ile rahat bir nefes alıyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin, ihtiyacı olan herkese el uzattığını dile getiren Halkkent Emekli Evi üyesi Ethem Türk,“Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’in bize böyle bir yer kazandırması, bizim burada güzel vakit geçirmemizi sağlıyor. O da bizi mutlu ediyor. İhtiyacı olan insanlara seve seve koşuyorlar, geliyorlar, yardım ediyorlar, evimizi temizliyor, evde sağlığımıza bakıyorlar. Emekliyiz ama hala sosyaliz ve halen bir şeyler yapabilmek bizi mutlu ediyor. Büyükşehir olmasaydı biz burada olmazdık” ifadelerine yer verdi.

Yaş almış yurttaşlardan Peruze Berki, Emekliler Haftası dolayısıyla akranlarıyla bir araya geldiklerini kaydederek,“Çok güzel oyunlar oynadık. Neşeliyiz, mutluyuz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’in sosyal belediyecilik ruhundan çok memnunuz. Daha önce böyle imkânlarımız yoktu. Hiçbir yere gidemiyorduk. Burası sayesinde sosyalleşiyoruz, arkadaşlarla iç içe oluyoruz. Güzel sohbetlerimiz oluyor. Çok mutluyuz” diye belirtti.

Yenişehir Emekli Evi’ne ilk kez geldiğini söyleyen Bülent Göçer, “İlk defa geldim. Etkinlik gayet güzel. Gerçekten mutlu oldum” derken, Mehmet Ali Hayrat da, “Etkinlikler güzel. Boş vakitlerimizde buraya geliyoruz. Vahap Başkan’a çok teşekkürler” diye konuştu.

Etkinliğe torunuyla birlikte gelen Halil Dağlı etkinliği, “Çok güzel, beğeniyorum. Her zaman için de takdir ediyoruz.  Bu etkinlikleri düzenlediği için Vahap Seçer’e de çok teşekkür ederiz. Güzel bir şey” cümleleriyle değerlendirdi. Perver Dağlı da, “Etkinlik çok güzel, hoşumuza gitti. Bizi eskilere götürdü, çok duygulandık” dedi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?