BÜYÜKŞEHİR, SAHİLDEKİ KOŞU YOLUNUN ZEMİNİNİ İYİLEŞTİRİYOR

BÜYÜKŞEHİR, SAHİLDEKİ KOŞU YOLUNUN ZEMİNİNİ İYİLEŞTİRİYOR

BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ, KÜLTÜR PARK’TAKİ KOŞU YOLUNA 280 TON KİREMİT İRMİĞİ DÖKÜYOR

BÜYÜKŞEHİR, 8,3 KİLOMETRELİK KOŞU YOLUNDA ZEMİN ÇALIŞMASI YAPIYOR

Büyükşehir Belediyesi, Adnan Menderes Sahili’ndeki koşu yolunda iyileştirme çalışması gerçekleştiriyor. Büyükşehir ekipleri, koşu yolunun zeminini, koşu ve yürüyüş sırasında sağlığa daha uygun olan bir malzeme ile kaplıyor. Kültür Park sınırları içinde gerçekleştirilen çalışmada koşu yolunda 280 ton kiremit irmiği kullanılıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yeni normalleşme süreciyle birlikte özellikle sahilde vakit geçiren yurttaşların daha sağlıklı bir ortamda bulunmaları için yürüttüğü çalışmaları sürdürüyor. Büyükşehir ekipleri, yurttaşların Adnan Menderes Sahili’nde koşu ve yürüyüş aktivitelerini gerçekleştirdiği koşu yolunun zeminini insan sağlığına daha uygun hale getiriyor.

Büyükşehir, koşu yolu zeminini iyileştirdi

Büyükşehir Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’nın koordineli çalışmasıyla Kültür Park sınırları içinde yer alan bölgedeki koşu yolu zemini yapılan çalışmayla daha sağlıklı hale getiriliyor. Kış mevsiminde yaşanan yoğun yağışlar ve fırtına sonucu mucurla kaplanan koşu yolundan 5 kamyon çakıl taşı çıkarıldı.

Ekipler, Mersin İdman Yurdu Meydanı’ndan Babil Kavşağı’na kadar olan yaklaşık 8,3 kilometrelik koşu yolunda daha yumuşak bir zemin yaratmak için zemini kiremit irmiği ile kaplıyor. Meydana gelebilecek sakatlık riskini azaltan zemin sayesinde Mersinliler gönül rahatlığıyla spor yapabilecek.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?