BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇAMLIYAYLA’DA “GÖNÜLLÜ KATILIM TOPLANTISI”

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇAMLIYAYLA’DA “GÖNÜLLÜ KATILIM TOPLANTISI”

MERAL SEÇER: “İNSANLAR BİR ŞEYLER ÜRETTİĞİ ZAMAN GERÇEKTEN MUTLU OLUR”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın kadınlara yönelik olan “Kadın ve Aile Hizmetlerine Gönüllü Katılım Toplantısı” devam ediyor. Bugüne kadar 9 ilçede gerçekleştirilen toplantıların 10’uncusu yayla turizmi açısından bölgenin eşsiz yerlerinden Çamlıyayla’da gerçekleştirildi.

Kadınların yoğun katılım gösterdiği toplantıda konuşan Meral Seçer, “İnsanlar bir şeyler ürettiği zaman gerçekten mutlu olur. Mersin’in her yerini gezdim, geziyorum. Ama Toroslar’daki kadınlarımızın çalışkanlığını ve üretkenliğini hiçbir yerde göremiyorum” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Çamlıyayla İlçesi’nde“Kadın ve Aile Hizmetlerine Gönüllü Katılım Toplantısı” gerçekleştirdi. Esnaf Birliği Salonu’nda gerçekleştirilen ve Çamlıyaylalı kadınların yoğun ilgi gösterdiği toplantıda, gönüllülük çalışmaları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Çamlıyayla İlçesi’nde 10’uncusu gerçekleştirilen toplantıya, Meral Seçer, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Ceren Derkuş, Proje Koordinatörü Melike Dursun, Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü Koordinatörü Ali Boltaç, Büyükşehir Belediyesi birim amirleri, muhtarlar ve kadınlar katıldı.

“Toroslar’daki kadınlarımızın çalışkanlığını ve üretkenliğini hiçbir yerde göremiyorum”

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesinde kurulan Gönüllüler Şube Müdürlüğü ile çalışmalarda gönüllü faaliyet gösterecek vatandaşların başvurularının alındığı çalışmaların oldukça verimli geçtiğini söyleyen Meral Seçer, burada yaptığı konuşmada, Aralık ayı başında “Mersin’e Gönlümü Verdim”sloganıyla çalışmalarına başladıklarını söyledi. Amaçlarının hizmetlerin gönüllülük esasıyla daha verimli ve hızlı gelmesi için köprü görevini yerine getirmek olduğunu belirten Meral Seçer, şöyle devam etti:

“Örneğin, emekli kadın öğretmenlerimiz veya farklı meslek gruplarından insanlarımız var. Siz değerli kadınlarımıza hizmet etmek, faydalı olmak istiyorlar. İşte bu noktada iletişim köprüleri kurmayı hedefliyoruz. Mahallelerimizdeki kadın ve aileyle ilgili problemlerin veya taleplerin daha etkili bir şekilde çözüme kavuşturulabilmesi için gönüllü kadınlarımızdan Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi’ne gelecek taleplerin değerlendirilmesi ve belediyenin diğer birimlerine ulaştırılması konusunda hız kazanmak ve yapılan çalışmaların daha etkin olmasını sağlamak istiyoruz. İnsanlar bir şeyler ürettiği zaman gerçekten mutlu olur. Biz her türlü eğitime destek konusunda yardımcı olmaya hazırız. Ama bunların bizlere, yerinden bildirilmesi gerekiyor. Bu noktada daha verimli ve doğru işler yapacağımıza inanıyoruz. Kadınlarımız sürekli üretiyor, emek harcıyor. Mersin’in her yerini gezdim, geziyorum. Ama Toroslar’daki kadınlarımızın çalışkanlığını ve üretkenliğini hiçbir yerde göremiyorum. Sizlerle gurur duyuyorum, iyi ki varsınız.”

Çamlıyaylalı kadınlar için evlerinde ürettikleri ürünleri pazarlayabilecekleri bir alan yapılacak

Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü Koordinatörü Ali Boltaç ise Çamlıyaylalı kadınların evlerinde ürettikleri ürünleri pazarlayabilecekleri bir alan kazandırılması için çalışma yaptıklarını kaydederek, “Bu şekilde, evlerinizde tamamen doğal şekilde ürettiğiniz ürünleri satabilir, aile bütçenize katkı sunabilirsiniz. Büyükşehir olarak siz değerli kadınlarımızı önemsiyoruz” diye konuştu.

Toplantı sonunda söz alan kadınlar, görüş ve önerilerini iletti. Programa dahil olmak isteyen kadınlar ise form doldurdu.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?