MESKİ’DEN MAHALLE VE KÖY ZİYARETLERİ

MESKİ’DEN MAHALLE VE KÖY ZİYARETLERİ

reklam"

MESKİ MAHALLE MAHALLE GEZİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü, 1 Ekim 2019 tarihinden itibaren 185 mahalle ve 131 muhtar ziyareti gerçekleştirerek mahallelerin sıkıntılarını ve eksikliklerini yerinde tespit ederek vatandaşlarla istişare ediyor.

MESKİ kırsal kesimlere yaptığı ziyaretlerle, sorunları yerinde çözüyor

Muhtarlarla randevu alınarak gidilen ziyaretlerde mahalle sakinleriyle muhtarlık ofisleri, kahvehaneler, işyeri, pazar gibi kalabalık alanlarda yüz yüze gerçekleştirilen sohbetlerde teker teker not alınarak, sıkıntılar ilgili birimlere bildiriliyor. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından mahalle sakinleri dinlenirken, aynı zamanda yanlış bildiği konular hakkında bilgilendirilerek, mahallenin sorunları olduğu konular hakkında gerekli açıklamalar yapılıyor.

Mahalle sakinlerinin varsa istek ve talepleri dinlenerek, Mersin Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı ile koordineli olarak yürütülen çalışmalarla ilgili birimlere bildiriliyor. Cimer’den gelen şikâyetler üzerine de gidilen ziyaretlerde sıkıntıların ne olduğu, nasıl çözülebileceğine dair muhtarlarla görüşülerek konuyla ilgili detaylı bilgi alınıyor. Gerçekleştirilen sohbetlerde mahalle sakinleri memnuniyetlerini dile getirip, MESKİ Genel Müdürlüğü’ne çalışmalardan dolayı teşekkürlerini iletiyor.

“MESKİ olarak şehir merkezinden en kırsal noktalara kadar hizmet götürüyoruz”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde gerçekleşen ziyaretlerde vatandaşa yerinde hizmet ulaştırmak ve sıkıntılarına hızlıca çözüm bulmak adına önemli çalışmalara imza attıklarını belirten MESKİ Genel Müdürü Alaeddin Alkaç; “Gerçekleştirdiğimiz mahalle ziyaretleri ile vatandaşlarımızla iç içe olarak, onları da söze dâhil ederek sosyal bir yönetim anlayışı uyguluyoruz. Ziyaretlerde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını, arzularını, taleplerini yerinde tespit edip, meseleleri çözme noktasında kararlı bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Mersin’in mahallerini karış karış ziyaret ettiğimiz gezilerimizde gerçekleştirdiğimiz sohbetlerle halkla kucaklaşıyoruz. Vatandaşlarımızdan bize gelen taleplerin notlarını alıyoruz ve talimatlarımızı gerekli birimlerimize veriyoruz. MESKİ olarak şehir merkezinden en kırsal noktaya kadar, sorumluluk alanımızdaki mahallelerimizin tamamına hizmet götürüyoruz. Mahalle sakinlerimizin taleplerini ve önerilerini dikkate alarak hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

 

 

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?