MERSİN’DE HÜKÜMLÜ VE TUTUKLU YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ KURULDU

MERSİN’DE HÜKÜMLÜ VE TUTUKLU YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ KURULDU

reklam"

Mersin’de Hükümlü Ve Tutuklu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Mersin şubesi kuruldu.
Dernek hakkında gazetemize açıklama yapan Başkan Durdu Akpınar şunları söyledi: “Genel Merkezi Kahramanmaraş’ta olan Mersin’de Hükümlü Ve Tutuklu Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Mersin Şubesi’ni kurmuş bulunmaktayım.


Derneğimizin amacı Ceza ve İnfaz Kurumları’nda yatan hükümlü ve tutukluları topluma kazandırmaktır.
Bu kardeşlerimizi ailelerine faydalı bir evlat etmektir. Her kardeşimizi tek tek takip ederek meslek sahiplerine iş imkanı yaratarak üretken insanlar haline getirmektir. Ülkemizin en büyük sorunlarından birisi olan mahkum kardeşlerimizin ve ailelerinin sorunlarını yakinen bilmekteyim. Kuruluş amacımız; bu tür sorunları birlik ve beraberlik içinde çözüme kavuşturma ve hitap ettiğimiz kesime faydalı bir hizmet sunmayı amaçlamaktadır.

Ben İnfaz Koruma Baş Memuru olarak 30 yıl boyunca farklı Ceza ve İnfaz Kurumları’nda görev yaptım.
Ülkemizde mahkumların sorunlarını en iyi bilen ve onların bu sorunlarına çözüm yolları bularak, mahkum kardeşlerimizi topluma kazandırma konusunda iddialıyım.

Cezaevi’nden tahliye olan her hükümlüyü evinde ziyaret ederek ihtiyaçlarını karşılıyarak meslek durumlarına göre çeşitli kurum ve kuruluşlarda istihdamlarını sağlayarak faydalı olmaya çalışıyoruz.
Bu konu ile ilgili Mersin’deki yerel yönetimlerden destek alarak derneğimize bir çok fayda sağlayacağımızı düşünüyorum. Herhangi bir kişi Ceza İnfaz Kurumu’na konulduğu andan itibaren yönetim olarak o kişinin hem hukuksal takipçisi hem de ailesinin maddi manevi olmak üzere destekçisi olacağız. Mahkumların okuyan çocuklarının eğitim durumlarının, çalışan çocuklarının ise iş hayatının takipçisi olarak bu konularda istihdam sağlayacağız.

Hükümlü ve Tutuklu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Mersin Şubesi olarak devletimizin her zaman yanında olacağız. Bir takım görevlilerin yapmış olduğu hataları hiçbir zaman devletimize mal etmeyeceğiz. Hükümlü ve tutukluların yasal haklarını arayarak ve bu hakları korup yönetimimizle elimizden gelenin en iyisini yapmak amacı ile bu derneği kurmuş bulunmaktayız.” Hükümlü ve Tutuklu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Mersin Şubesi Başkanı Durdu Akpınar konuşmasının devamında şunları söyledi: “Ben aynı zamanda genel merkezi Kahramanmaraş’ta bulunan derneğin onursal üyesiyim. Dernek olarak maksadımız; gelecekte derneğimizi ulusal bir federasyon haline getirmek ve samimi, çalışkan, başarılı olarak Tüm Türkiye’de örgütlenerek ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan söz konusu probleme çözüm arayışları içerisinde devletimizin ve mahkumların sorunlarını asgari seviyeye indirmektir. Derneğimize hükümlülerin ve ailelerinin sahip çıkmasını bekliyoruz.” dedi

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?