Mezitli’de Araç Muayene İstasyonu Hizmete Girdi

Mezitli’de Araç Muayene İstasyonu Hizmete Girdi

reklam"

Mezitli Belediyesi ve TÜVTÜRK arasında imzalanan protokol ile hayata geçirilen Mezitli Araç Muayene istasyonunun açılışı gerçekleştirildi. Mezitli Deresi yanında bulunan Güneş Park Kompleksinin kuzeyinde yer alan, Mezitli Belediyesinin yer tahsisi yaptığı ve daha önce Tarsus ve Erdemli’de bulunan araç muayene istasyonlarına gitmek zorunda kalan araç sürücülerine büyük kolaylık sağlayan istasyonun açılışına Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra Mersin Milletvekilleri Cengiz Gökçel, Alpay Antmen, Hacı Özkan, Mezitli Kaymakamı Ahmet Erdoğdu,  TÜVTÜRK Genel Müdürü Naci Menteş, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, siyasi partilerin ilçe başkan ve yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

“ARAÇ SÜRÜCÜLERİNE HEM ZAMAN HEM DE YAKIT AÇISINDAN BÜYÜK AVANTAJ”

Açılışta söz alan TÜVTÜRK Genel Müdürü Naci Menteş, vatandaşlardan gelen yoğun talepleri değerlendirerek istasyonun açılışıyla ilgili Mezitli Belediyesiyle bir protokol imzaladıklarını hatırlatarak, “Mezitli halkına daha yakın bir noktadan hizmet vermek adına böyle bir hizmet oluşturduk. Vatandaşlarımız Erdemli ya da Tarsus’a yakın olan istasyonumuza gitmek yerine Mezitli’den bu hizmeti alabilecekler, bu da araç sürücülerine hem zaman hem de yakıt açısından büyük avantaj sağlayacak” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZDAN GELEN TALEP ÜZERİNE TÜVTÜRK’E YER VERDİK”

Mezitli’nin çok hızlı büyüyen ve buna bağlı olarak da hızlı gelişen bir kent olduğuna dikkat çeken Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Mezitli çok hızlı gelişmekte. Çok yakın gelecekte belediye hizmetleri yönünden Türkiye’nin en iyi hizmet verilen 10-15 ilçesinden birisi olacak. Sadece belediye hizmetleri yönünden değil, eğitim ve sağlık alanında oldukça büyük gelişmeler yaşanıyor. Yakın tarihte bir devlet hastanesinin yapımına başlanacak. Yeni yapılan okullar özellikle Mezitli bölgemizde yoğunlaşmayı tercih etmektedir. Bugün de Araç muayene istasyonumuzun açılışını gerçekleştiriyoruz.  Bu yönde bir talep oluştu. Bunun yanında talepler doğrultusunda cami ve okullar için yer tahsislerinde bulunduk. Vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep nedeniyle TÜVTÜRK’eböyle bir yer verdik. Bölgede yaşayan vatandaşlarımız araçlarını muayene etmek için onlarca kilometre uzağa gitmesin istedik” diye konuştu.

KONUMU İTİBARİYLE TÜRKİYE’DE BİR İLK”

Araç muayene istasyonunun kolay ulaşılır bir yerde olmasını istediklerini vurgulayan Başkan Tarhan konuşmasında, “Araç muayene istasyonumuz çok özel bir yerde yapıldı. Mayıs ayında hizmete girecek olan Kültür Merkezimiz, Güneş Parkı Kompleksi ile birlikte çok önemli bir konumda yer alıyor. Ulaşımı son derece kolay. Türkiye’de konum açısındaN bir ilk oluyor. Yine Mezitli örnek olmayı başardı” ifadelerini kullandı

“MEZİTLİ’YE ÖNEMLİ YATIRIMLAR GELİYOR”

Mezitli Kaymakamı Ahmet Erdoğdu da, “Mezitli’mize çok önemli bir hizmetin açılışında bulunmaktan mutluyum. Çünkü Mezitli en hızlı gelişen ilçelerden birisi. Önemli yatırımlar ilçemize gelmekte. Burası için çok yoğun talep vardı ve bunun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. İlçemize hayırlı, uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

“MEZİTLİ, BELEDİYEMİZİN YAPTIĞI BAŞARILI HİZMETLERLE, BÜYÜK VE HIZLI GELİŞEN BİR KENT”

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen ise Mezitli’de son yıllarda yaşanan gelişmeye dikkat çekerek, “Son derece büyük bir hizmet. Ben emek veren herkesE teşekkür ediyorum. Araç sahiplerini önemli bir yükten kurtardı. Mezitli Belediyemizin yaptığı başarılı hizmetlerle, büyük ve hızlı gelişen bir kent. Böylesi önemli hizmetler devam ettikçe daha da hızlı büyüyecektir” ifadelerine yer verdi.

“MEZİTLİ VE MERSİN İÇİN SON DERECE ÖNEMLİ BİR HİZMET”

Ak Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan da, “Muayene istasyonuMezitli için son derece önemliydi. Burada yaşayan vatandaşlarımız Erdemli’ye gitmek durumunda kalıyordu. Mezitli son yıllarda en çok gelişen ilçelerden bir tanesi. Bu bağlamda destek veren ve açılışını sağlayan herkese teşekkür ediyor hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“BELEDİYEMİZİN DESTEĞİYLE MEZİTLİ’YE ÇOK DEĞERLİ BİR HİZMET KAZANDIRILDI”

Ziraat Odası Başkanlığı döneminde Gezici Araç Muayene istasyonu hizmetini ilk olarak Mersin’de başlattıklarına vurgu yapan CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel ise konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Mezitli’de araç muayene istasyonu elzem bir hizmetti. Böyle bir hizmetin olmayışı benim de görev yaptığımı dönemde çok büyük bir sıkıntıya yol açıyordu. Özellikle kırsal kesimde yaşayan vatandaşlar traktörlerini muayene ettirmekte zorlanıyordu. Ziraat Odası Başkanlığım dönemimde yaptığımız girişimlerle Gezici Araç Muayene hizmeti sunarak köy köy dolaştırmıştık. 10 yıl öncesini düşünürseniz bu Türkiye’de bir ilk demekti. Bugün Mezitli Belediyemizin desteğiyle bu istasyonun açılması son derece önemli ve yerinde bir hizmet. Emeği geçen herkese ve Mezitli Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz”

Konuşmaların ardından alkışlar içerisinde hizmete giren araç muayene istasyonunu gezen protokol üyeleri yetkililerden bilgi aldı.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?