Seçer sendikacılarla buluştu

Seçer sendikacılarla buluştu

reklam"

 

” Hiç bir çocuğu yatağa aç göndermedik ”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer “Kente Sözümüz Var” sloganıyla başlattığı STK buluşmaları kapsamında işçi, memur ve emekli sendikalarıyla bir araya geldi . Kongre Merkezi’nde yapılan buluşmaya 33 sendikanın başkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Sendika başkan ve üyelerinin sorularını yanıtlayan Başkan Vahap Seçer, Mersin’in çok özel bir kent olduğunu ve bu kentin belediye başkanı olmanın gururunu yaşadığını söyledi . Seçer “Ben halkçı bir belediye başkanıyım. Sizin kaynaklarınızı yine size sunmakla mükellefim. Bakın bu işi yapmak kutsal olduğu kadar da zordur. Ben bu kadar zorluk ve bu kadar engelleme içerisinde hizmet üretmeye çalışıyorum. Türkiye’nin en zor durumda olan belediye başkanlarından biriyim. Mali açıdan çok kötü bir belediye aldım, üstüne üstlük karalama ve iftira altında kaldım. Ama bir gün olsun enkaz edebiyatı yapmadım,
bir gün olsun şikayetlenmedim. Maalesef yaşadığımız siyasi baskı ve engellemeler enerjimizi alıyor. Bizim size ve hizmetlere vereceğimiz enerjinin önüne geçiyor” dedi.

‘Sosyal hizmetlerde tasarruf olmaz ‘

Sosyal belediyeciliğin kendileri için büyük önem taşıdığını söyleyen Başkan Seçer, “Tek tasarruf yapmayacağımız alan sosyal politikalardır. Eğitimde, kültürde ve sanatta tasarruf olmaz. Biz toplumun dar gelirli tüm kesimlerine destek olmak zorundayız. Devlet olmanın ruhu ve anlayışı budur. Varsın bir köprülü kavşak yapmayalım ama kimse yatağına aç susuz girmesin” şeklinde konuştu.

Mali konularda büyük aşama sağladık’

Göreve geldiğinde belediyenin mali portresinin 100 TL gelire 158 TL gider şeklinde olduğunu söyleyen Başkan Seçer, “3 yıl sonunda belediyemizde mali disiplini sağladık. Ve şimdi 100 TL gelirimiz varken 27 TL borç ödüyoruz. Bu mali disiplini sağlarken çocuk, genç, yaş almış, kadın ve dar gelirli tüm vatandaşlarımıza sosyal destek ve yardımlarımızı da bir an olsun ihmal etmedik. Öğrencilerimiz 6 liraya bir öğün yemek yiyor, 1 liraya otobüse biniyor. Çocuklarımız her gün süt ile okula başlıyor. Bundan daha güzel birşey olabilir mi” ifadelerini kullandı.

‘Bizi denetleyin, birlikte yönetelim ‘

Vatandaşların kamu kurumlarının denetçisi olması gerektiğini de söyleyen Başkan Seçer, “Bakın biz Alo Teksin’i kurduk. Bu sistemi çok önemsiyorum. Vatandaşlarımız muhakkak bu sistemi kullanmalı. Orada telefona çıkan her kişi benim yardımcılarımdır. Onlar başkan yardımcısıdır. Yaşam alanlarınızda karşılaştığınız tüm olumsuz durumları bu hatta bildirin, çevrenizi denetleyin ve sonuca hep birlikte ulaşalım. Bu kenti işte böyle, birlikte yönetebiliriz. Katılımcı belediyecilik budur” dedi.

‘İşini yapana hep saygı duydum’

Belediye Başkanı olarak üzerinde durduğu en ısrarlı konulardan birinin liyakat olduğuna dikkat çeken Seçer “Belediye hizmetleri konusunda olduğu gibi personel konusunda da hiç bir şekilde ayrımcılık yapmadım. Siyasi saiklerle hareket etmedim. İsterseniz deneyelim. Personelin önüne sandık koyalım. Benim mensubu olduğum parti emin olun birinci çıkmayacaktır. Çünkü ben hayatımın her döneminde olduğu gibi başkanlığım döneminde de işini yapana hep saygı ve sevgi duydum” dedi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?