CAM SPOR’DA HAKEM İSYANI

CAM SPOR’DA HAKEM İSYANI

reklam"

Mersin’in en köklü altyapı kulübü olan Camspor Başkan Murat Arıkaner ve 2.Başkan Serhat Yıldırım önderliğinde her kategoride mücadelesini sürdürüyor.

Mavi-beyazlılar hedeflerini yükselterek A Takımı Bölgesel Amatör Lig’e yükseltmek istiyor. Alt yapıdan da iyi oyuncular yetiştirmek isteyen Camspor, Mersin futbolundaki markasını daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

A Takım’ın 1.Amatör Küme’de mücadale ettiği Camspor, çıktığı 14 maçta yenilgi yüzü görmeden play-off grubuna yükseldi. Play-off grubunda da istikrarını sürdürmeye çalışan Camspor çıktığı 5 maçta 2 galibiyet, 3 beraberlik aldı. Camspor 2. Başkanı Serhat Yıldırım, Kuvayi Milliyespor maçının ardından yaptığı açıklamayla hakem hatalarından yakındı.

Başkan Yıldırım’ın yaptığı açıklama akıllara, ‘Camspor’un önü mü kesiliyor?’ sorusunu getirdi.

“HAKEM HATALARI ÜST SEVİYEYE ÇIKMIŞTIR”

Play-off grubunda 7 takıma karşı mücadele eden Mersin Camspor, 5 maça çıktı. 5 maçta 2 galibiyet, 3 beraberlik alan Camspor 9 puan topladı. Mavi-beyazlılarda 2. Başkan Serhat Yıldırım son oynadıkları Kuvayi Milliyespor maçının ardından açıklamada bulundu. Yıldırım, “Mersin’de sporun dibe vurduğu bu dönemlerde sadece kendi imkanlarımızla ve emeğimizle mücadele ediyoruz. Her zamanki gibi gayemiz futbolcu yetiştirmek veya en azından gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutarak toplumuza faydalı bireyler katmak. Ancak bazı kesimler tarafından bu başarımızın hazmedilmediği açıkça görülmektedir. Bu dönemde hakem hataları üst seviyeye çıkmıştır. Futbol geçmişi olmayan insanlar hakem olmuştur ve bu hakemler her maçı katledip birçok kulübün ve bizim emeklerimizi heba etmektedir. Bir maçın hakemi sahada bulunan antrenöre ve yöneticiye hitap şeklini dahi bilmemektedir.

Bunun asıl sorumluları bu hakemlere maç veren kişi veya kişilerdir. Emeklerimiz sahada çalınmaya devam ettikçe maalesef başarılı olamayacağız. Biz başarılı olamadığımız takdirde bazı çevreler kendilerini rahatlamış sanacaklar.

Bizler nasıl futbolcularımıza eğitim verip futbolcu yapıyorsak sizlerde hakemlerinizi iyi eğitin. Sadece boyuna, fiziğine, yabancı diline bakmadan önce ahlakına ve futbol bilgisine bakarak hakemlik yaptırın. Kimsenin emeğini çalmayın” dedi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?