MERSİN, RED BULL NEYMAR JR’S FİVE 2020 FUTBOL TURNUVASI’NA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

MERSİN, RED BULL NEYMAR JR’S FİVE 2020 FUTBOL TURNUVASI’NA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

BÜYÜKŞEHİR’İN KOORDİNASYONUNDA DÜZENLENEN RED BULL NEYMAR JR’S FİVE 2020’A SAYILI GÜNLER KALDI

ŞAMPİYON TAKIM, BREZİLYA’DA OYNANACAK DÜNYA FİNALİ’NE GİDECEK

Mersin, 7-8 Mart’ta Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonunda Red Bull Neymar Jr’s Five 2020 Futbol Turnuvası’na 2. kez ev sahipliği yapacak. Etkinlik, Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda gerçekleşecek. Müsabakalar, saat 12.00 ve 17.00’de oynanacak.

Dünyaca ünlü Brezilyalı futbolcu Neymar Jr’ın ismiyle düzenlenen ve dünyanın en büyük amatör futbol turnuvası olarak adlandırılan Red Bull Neymar Jr’s Five 2020 Futbol Turnuvası, Türkiye genelinde Mersin’in de aralarında yer aldığı 15 farklı şehirde düzenleniyor. 40’dan fazla ülkede yapılan turnuvanın Türkiye Finali’nde şampiyon olan takım, Temmuz ayında Brezilya’da düzenlenecek olan Dünya Finalleri’ne katılacak.

Mersin, 7-8 Mart’ta Red Bull Neymar Jr’s Five 2020 Futbol Turnuvası’na 2. kez ev sahipliği yapacak. Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonunda düzenlenen etkinlik, Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda gerçekleşecek. Müsabakalar, saat 12.00 ve 17.00’de oynanacak.

Dünyanın en büyük amatör futbol turnuvası Mersin’de

Dünyaca ünlü Brezilyalı futbolcu Neymar Jr’ın ismiyle düzenlenen sokak futbolu turnuvası, dünyanın en büyük amatör futbol turnuvası olarak adlandırılıyor.

Özel formatıyla gol atan takımın rakip takımdan oyuncu çıkarması ile gerçekleşen maçlarda, 5 kişiden oluşan takımlar mücadele ediyor. Turnuvada, 16-25 yaş arası futbolculardan oluşan takımlar yarışıyor. Turnuva, Türkiye genelinde Mersin’in de aralarında yer aldığı 15 farklı şehirde düzenleniyor.

Türkiye Finali’nde şampiyon olan takım, Brezilya’ya gidecek

40’dan fazla ülkede yapılan turnuvanın Türkiye Finali’nde şampiyon olan takım, Temmuz ayında Brezilya’da düzenlenecek olan Dünya Finali’ne gidecek. Türkiye şampiyonu, Türkiye’yi temsil edecek ve Neymar Jr Enstitisü’ne karşı oynayacak. Turnuvanın Türkiye Finali, 29 Mart’ta İstanbul’da düzenlenecek.

Müsabakalar, saat 12.00 ve 17.00’de oynanacak.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?