2 MİLYON NÜFUSLU ŞEHİR 17 AYDIR BİR İMZAYI BEKLİYOR

2 MİLYON NÜFUSLU ŞEHİR 17 AYDIR BİR İMZAYI BEKLİYOR

reklam"

Mersin metrosu projesi, 2023 yılı Cumhurbaşkanlığı Yatırım Programına da alındı ama 17 aydır bir bakanın imzasına takıldı.

Cumhurbaşkanlığı 2023 Yılı Yatırım Programı ResmiGazetede yayınlandı. Mersin Büyükşehir Belediyesinin metro projesi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yatırım programına alındı. Ancak metro projesinin finansmanı için gereken kredi onayı imzası 17 aydır Hazine Bakanlığından çıkmadı. CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Bunu bize reva görenleri Mersinliler asla unutmaz” diyerek tepki gösterdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin Mersin metrosu projesi, 2022 yılı Cumhurbaşkanlığı Yatırım Programına alınmış, metronun temeli de geçen yıl atılmıştı.

Ancak metro projesinin finansmanı için gereken kredi onayının Hazine ve Maliye Bakanlığından bir türlü gelmemesi nedeniyle metro inşaatında beklenen hızlanma yakalanamadı.

Cumhurbaşkanlığı 2023 Yılı Yatırım Programı ResmiGazetede dün yayınlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan programda Mersin Büyükşehir Belediyesinin metro projesi de yer aldı.

Böylece metro projesi üst üste 2 yıl yatırım programına alınmış oldu ancak Mersinlilerin beklediği kredi onayı Hazine ve Maliye Bakanlığından hala gelmedi.

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, metro projesinde 17 ay gecikmeye neden olan bu duruma sosyal medya hesaplarından yaptığı bir açıklama ile tepki gösterdi.

Seçer, “Mersin Metrosu 2023 yılı Cumhurbaşkanlığı Yatırım Programı’nda yer aldı. Madem ki programa aldınız, yapımı sürerken kredi kullanım onayını Hazine ve Maliye Bakanlığı 17 aydır niye vermiyor? Bir de çıkıp, “Hangi projenizi engelledik” diyorsunuz. Bunu bize reva görenleri Mersinliler asla unutmaz” ifadelerini kullandı.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?