AKP’li Akbaşoğlu: EYT’lilerin maaşları mart ayında yatırılacak

AKP’li Akbaşoğlu: EYT’lilerin maaşları mart ayında yatırılacak

reklam"

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu “EYT en geç haftaya Meclis’e sunmayı planlıyoruz, maaşlar en geç Mart ayında yatırılacak. Bu konuda en ufak bir tereddüt söz konusu değil” dedi.

Akbaşoğlu, EYT düzenlemesinin en geç gelecek hafta Meclis’e sunulacağını söyledi.

AKP Grup Başkanvekili,“EYT ile ilgili Çalışma Bakanlığımız teknik çalışmayı bitirdi. 2022 yılı içinde çeşitli EYT platformları meselelerini anlattılar. Ayrı ayrı toplantılar yaptık. Kesin olarak çözümleyeceğimizi ifade etmiştik. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 8 Eylül 1999’dan önce hukuki statü neyse onun aynen devam ettirileceğine yönelik ve yaklaşık 23 yıl sürmüş olan bu durumun AK Parti ve Cumhur İttifakı iradesiyle bizlere talimatlandırmasıyla çözüme kavuşturacağız. Bunu en geç haftaya Meclis’e sunacağız. En geç Mart ayında bütün EYT’li kardeşlerimiz maaşlarını alabilecekler” ifadelerini kullandı.

Akbaşoğlu, daha önce 5 adım atacaklarını söylediklerini hatırlatarak “3600 ek gösterge yürürlüğe girdi. 2023’ün asgari ücretini 8500 olarak belirledik. Memur ve emeklilerle ilgili ilk 6 aylık dönem için 2023’ün ocak ayından haziran sonuna kadar net yüzde 30 artış söz konusu oldu. Dün itibarıyla sözleşmeli personelle ilgili adımı geçen hafta atmıştık. Teklifimizi Meclis’e sunmuştuk. 500 bine yakın insanımızın sözleşmeli personel statüsünde gerek Bakanlık bünyesinde gerek belediyeler bünyesinde 500 bine yakın insanımızın sözleşmeli personel olarak daimi kadroya geçirilmesi teklifi dün Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçti” diye konuştu.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?